European Vegan Summit Talks – Zrównoważony system żywnościowy w UE: kiedy stanie się faktem?

Spread the love

W najnowszym odcinku Lena Anna Kuklińska, wolontariuszka Green REV Institute, zaprosiła ekspertkę, która codziennie rozmawia z decydentami i decydentami europejskich Komisji i Parlamentu, żeby rzetelnie i krytycznie podsumowała ich upływające powoli kadencje. Dr. Olga Kikou, przewodnicząca Compassion in World Farming EU i czołowa ekspertka ds. rewolucji związanej z dobrostanem zwierząt, ocenia ostatnie prace i politykę Komisji i Parlamentu Europejskiego w zakresie transformacji zepsutego systemu żywnościowego. Czy jesteśmy na dobrej drodze do sprawiedliwego i zrównoważonego systemu żywnościowego? Jaki wpływ na unijną debatę na temat zrównoważonego rozwoju ma wojna na Ukrainie? Czego możemy się spodziewać po wyborach w 2024 roku? Cały wywiad jest dostępny na stronie EVS: https://vegansummit.eu/.
Źródło:  Green REV Institute

***
European Vegan Summit to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie. Miejsce, w którym ludzie polityki, biznesu, nauki i aktywizmu spotykają się na jednej scenie, aby połączyć kropki między światem praw człowieka, środowiska i zwierząt. Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2022 roku w formacie online. Druga odsłona, w trybie hybrydowym, przygotowywana jest na 2023 rok.

 Green REV Institute to pierwszy i jedyny wegański think-tank w Polsce, operator Koalicji Klimatycznej Future Food 4 oraz organizator European Vegan Summit.

Źródło: