Graj, licytuj, pomagaj z Allegro i wesprzyj 31. Finał WOŚP!

Spread the love

Jak co roku, użytkownicy Allegro mogą wspierać Finał WOŚP na kilka różnych sposobów, m.in. licytując i wystawiając przedmioty na aukcjach. Zeszłoroczne aukcje Allegro dla WOŚP zakończyły się kwotą 37 414 104,48 zł! Klienci Allegro wystawili wówczas ponad 190 tysięcy ofert!

Zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który będzie wspierany przez Allegro już 23 raz! Użytkownicy mogą włączyć się we wsparcie działań Fundacji na kilka różnych sposobów – biorąc udział w licytacjach, bądź wystawiając własne przedmioty na aukcjach charytatywnych Allegro dla WOŚP, dorzucając kwotę podczas zakupów lub wpłacając pieniądze do wirtualnej puszki.

Podczas zeszłorocznego, 30., Finału Allegro wraz z użytkownikami serwisu uzbierali rekordowe 37 414 104,48 zł! Użytkownicy co 8 sekund wystawiali nowe aukcje – w efekcie było ich ponad 190 tysięcy! W tym roku nie ma mowy o zwalnianiu tempa i Allegro ponownie gra na rzecz Finału WOŚP!

Jednym ze sposobów wsparcia są aukcje Allegro dla WOŚP. Wśród wielu wystawionych przez użytkowników rzeczy, znaleźć można prawdziwe unikaty, wystawione przed znane osoby, z którymi związane są niezwykłe historie. Są to między innymi: zaproszenie na mecz Igi Świątek na Roland Garros 2023 oraz rakieta, którą wygrała Roland Garros i US Open 2022Wiktor 2009 Kuby Wojewódzkiego czy sukienka Małgorzaty Foremniak z 14. finału programu “Mam Talent”.

Ponadto klienci mogą wesprzeć działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas swoich codziennych zakupów na Allegro. Wystarczy dodać do swojego koszyka cegiełkę w wysokości 5, 10, 20, 50 lub 100 zł. Wszystkie środki z zakupionych cegiełek zostaną w całości przekazane Fundacji na realizację celu zbiórki. W tamtym roku było to ponad 3,9 miliona złotych! Wystawiać i licytować aukcje można do 11 lutego, zaś kupować cegiełki do 12 lutego 2023 roku.

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia, a 22 lata współpracy przełożyły się na 148 mln złotych przekazanych na konto Fundacji WOŚP. Celem 31. Finału WOŚP jest natomiast zbiórka pieniędzy na rzecz walki z sepsą i wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

Więcej informacji na temat aukcji Allegro dla WOŚP oraz tegorocznego 31. Finału na aukcje.wosp.org.pl

Źródło: Aleksandra Rutkowska
Rzecznik Prasowy WOŚP