Prawie 70 milionów w 4 dni. WOŚP podsumowuje kolejne zakupy

Spread the love
Zarząd Fundacji WOŚP na tle części sprzętu zakupionego w trakcie 58. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski

Respiratory, mikroskopy operacyjne, systemy endoskopii i lasery chirurgiczne to tylko niektóre z urządzeń, które zakupiła Fundacja WOŚP, realizując ostatnie z zakupów w ramach 28. Finału i rozpoczynając te z 29. Finału. W sumie w ciągu 4 dni Fundacja wydała 68 845 609,12 zł. Sprzęt trafi do 105 placówek w 79 miastach. Dziś w południe Jurek Owsiak podsumował przebieg 58. Konkursu Ofert.

Przez minione 4 dni (25-28 października) Zarząd Fundacji WOŚP, przy wsparciu Komisji Ekspertów, w skład której wchodzą lekarze praktycy z wiodących ośrodków w całym kraju, dokonywał analizy złożonych ofert oraz zakupów sprzętu medycznego – tym razem respiratorów oraz wyrobów medycznych dla laryngologii oraz chirurgii głowy i szyi.

Za blisko 5 milionów złotych WOŚP kupiła łącznie 40 respiratorów, które stanowiły ostatni z zakupów w ramach 28. Finału WOŚP, dedykowanego dziecięcej medycynie zabiegowej. 58. Konkurs Ofert to pierwsze zakupy w ramach 29. Finału, który poświęcony był laryngologii oraz chirurgii głowy i szyi. W sumie dla tej dziedziny medycyny WOŚP kupiła 365 urządzeń.

  • Zakończył się kolejny Konkurs Ofert, a więc kolejny moment, kiedy kupujemy sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Negocjacje trwały 4 dni – przez 4 dni kupowaliśmy urządzenia medyczne dla szpitali, także w ramach naszych zaległych zakupów z poprzedniego Finału – respiratory, a potem zajęliśmy się już laryngologią. (…) My 40 respiratorów kupiliśmy w obecności 35 osób, a więc nasi specjaliści, ludzie, którzy się znają, eksperci, cała komisja złożona z Fundacji, prawnicy, notariusze, kamery filmowe, bo wszystko filmujemy i nagrywamy. Tak się kupuje respiratory i tak się powinno kupować sprzęt medyczny w Polsce – mówił Jurek Owsiak.