The National Animal Rights Day (NARD)

Spread the love

Grupa polskich obrońców zwierząt w barwach OUR PLANET. THEIRS TOO organizuje w Warszawie jedyne w swoim rodzaju wydarzenie poświęcone prawom zwierząt i promujące weganizm.
Wydarzenie to pod nazwą The National Animal Rights Day (NARD) odbędzie się w dniu 06.06.2021 r. na placu Zamkowym o godz. 14.00.
NARD to poruszające, piękne wydarzenie poświęcone w całości zwierzętom. Po raz pierwszy zostało zorganizowane w 2011 roku w Nowym Jorku i od tego czasu stało się coroczną tradycją obchodzoną w różnych miastach na całym świecie! Polska dołączyła do społeczności OUR PLANET.
THEIRS TOO w 2020 r. W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną wydarzenie to odbyło się online w formie globalnego eventu. W tym roku kilkadziesiąt miast zdecydowało się na powrót i organizację wydarzenia na ulice, place i w inne publiczne miejsca. Mamy nadzieję, że sytuacja w kraju do tego czasu poprawi się i restrykcje związane z organizacją zgromadzeń zostaną złagodzone, abyśmy mogli przeprowadzić wydarzenie zgodnie ze scenariuszem. A więc jaki ma przebieg wydarzenie NARD – rozpoczyna się Ceremonią Otwarcia, która upamiętnia miliardy zwierząt, które każdego roku giną z rąk ludzkich, oraz szkody, jakie hodowla i zabijanie tych zwierząt powoduje na naszej planecie. W tym roku chcielibyśmy zwrócić uwagę na wpływ eksploatacji zwierząt i jak silnie jest ona skorelowana ze znanymi epidemiami, które do tej pory pojawiły się na świecie. Ceremonia Otwarcia jest ceremonią żałobną, a więc bardzo smutną. Po Ceremonii wydarzenie zmienia swój charakter – staje się radosne i optymistyczne. Cieszymy się obecnością zwierząt w naszym życiu, celebrujemy poszanowanie ich życia i kroki jakie co roku są podejmowane w celu zakończenia ich cierpienia i przyjęcia roślinnego stylu życia. Chcielibyśmy, aby w tej części wzięli udział prelegenci, którzy opowiedzą, w jaki sposób i dlaczego zmienili swoje życie dla zwierząt, artyści, lekarze, blogerzy, twórcy sanktuariów dla zwierząt, stoiska organizacji pro zwierzęcych, stoiska z bezpłatnym wegańskim jedzeniem i wiele innych.
Wydarzenie skierowane jest do wszystkich ludzi.
Będziemy zaszczyceni, jeżeli dołączy Pan do Naszego wydarzenia.
Więcej informacji ma stronie i mediach społecznościowych:
https://ourplanettheirstoo.org/
https://thenard.org/
https://www.facebook.com/The-National-Animal-Rights-Day-Poland-112144200333948
https://www.facebook.com/events/737020747003701