Tysiące paczek w drodze do Sztabów

Spread the love

fot. Łukasz Widziszowski
fot. Łukasz Widziszowski

UPS Polska od kilkunastu lat wspiera Fundację WOŚP w realizacji Finału. Ograniczenia związane z pandemią nie pozwoliły, by w wielką akcję wysyłki masowo zaangażowali się pracownicy firmy, jak miało to miejsce w poprzednich latach, jednak UPS wsparł Orkiestrę logistycznie, do dyspozycji oddając swój magazyn w Łazach. To tutaj od wczesnych godzin porannych pracownicy WOŚP wspólnie z Pokojowym Patrolem realizowali pierwszą z kilku w cyklu przygotowań do każdego Finału wysyłek do Sztabów – wysyłkę puszek kwestarskich. Do 1632 Sztabów (w tym 89 zagranicznych) powędruje 4 tys. paczek, zawierających puszki, ale też orkiestrowe plakaty.

Dotychczas Stora Enso przekazała Orkiestrze 3 miliony skarbonek. Z okazji 30. Finału liczba ta zwiększyła się o kolejne 225 tysięcy.

Cześć z tych puszek w użyciu będzie już od 10 grudnia, gdy wystartuje zbiórka do Sztabowych Puszek Stacjonarnych, które przedsiębiorcy, przy współpracy z wybranym Sztabem, mogą postawić w swojej firmie.
Dowiedz się więcej o Sztabowej Puszce Stacjonarnej

Równolegle do przekazywana Sztabom materiałów niezbędnych do zrealizowania akcji, trwa rejestracja wolontariuszy.

Metody aplikowania są dwie i to Sztab decyduje, czy chce rekrutować wolontariuszy podczas spotkań stacjonarnych, czy też online przy użyciu strony iwolontariusz.wosp.org.pl, co zwłaszcza w dobie pandemii jest rekomendowane i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak dotąd zarejestrowano blisko 50 tys. osób, a w przypadku wielu Sztabów nabór trwać będzie jeszcze w grudniu i styczniu.
I choć kwesta uliczna zaplanowana jest na 30 stycznia, cel zbiórki wspierać można już teraz na kilka różnych sposobów, m.in. uczestnicząc w aukcjach, dokonując wpłaty do eSkarbonek lub wysyłając SMS.

30. Finał pod hasłem “Przejrzyj na oczy”

W trakcie jubileuszowej zbiórki wolontariusze z całego świata kwestować będą na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej.

Celem Finału jest również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji.
Źródło: WOŚP