Ostatnie Sztaby zgłaszają swój udział w 30. Finale WOŚP

Spread the love
Wolontariusze 29. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

Do 19 listopada przyjmowane są zgłoszenia od osób, które chcą utworzyć Sztab, czyli zostać działającymi na rzecz Fundacji organizatorami zbiórek i lokalnych wydarzeń w ramach jubileuszowego Finału WOŚP. Jak dotąd chęć założenia Sztabu zgłosiły 1494 osoby – to więcej niż przy okazji ostatniej zbiórki. 30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia, wolontariusze z całego świata kwestować będą dla okulistyki dziecięcej. 

Przeczytaj cały news na naszej stronie

Holandia, Wielka Brytania, Zanzibar, Irlandia, Rosja, Australia, Stany Zjednoczone – to tylko niektóre z miejsc, w których ponownie rozbrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dobiega końca jeden z najważniejszych etapów przygotowań do Finału – zgłoszenia Sztabów. Osoby, które chcą organizować zbiórkę i wydarzenia w ramach Finału w swoim mieście, do Fundacji zgłaszać mogą się do 19 listopada. Jak dotąd chęć utworzenia Sztabu zgłosiły 1494 osoby, to więcej niż przy poprzedniej zbiórce, gdy działały 1362 Sztaby.

Rejestracja Sztabów ponownie odbywa się poprzez specjalną bazę na stronie sztaby.wosp.org.pl

Pierwszym ze zgłoszonych Sztabów był Raszyn, który “debiutuje” zresztą w ramach Finału WOŚP. Poza Sztabami polskimi, chęć działania przy Finale wyrażają także społeczności z innych krajów – obecnie zgłoszonych zostało ponad 70 Sztabów zagranicznych.
Źródło: WOŚP