Traktat Roślinny – COP26

Spread the love
Foto: credit © 2021 MPL Communications Ltd / Photographer: Lily Bertrand-Webb. 

Rodzina McCartney, Joaquin Phoenix, Ela Gandhi wzywają organizatorów Szczytu Klimatycznego COP26  do przyjęcia Traktatu Roślinnego/ Plant Based Treaty w celu przeciwdziałania katastrofie klimatycznej

GLASGOW (9 listopada, 2021) – Paul McCartney i jego córki Mary i Stella McCartney, aktor i aktorka: Joaquin Phoenix i Rooney Mara oraz Ela Gandhi (wnuczka Mahatmy Gandhiego) wzywają COP26 ONZ do przyjęcia Traktatu Roślinnego, aby zapobiec katastrofie klimatycznej (www.plantbasedtreaty.org).

Celebryci i celebrytki dołączają do Moby’ego, brytyjskiego aktora Petera Egan’a (Downton Abbey, Unforgotten), aktora Jerome Flynn’a (London’s Burning, Game of Thrones) i czołowych naukowców i przywódców religijnych wzywając organizatorów COP26 do przyjęcia Traktatu Roślinnego.

Rodzina McCartney – która rozpoczęła kampanię Meat Free Monday w 2009 roku: “Wierzymy w sprawiedliwość dla zwierząt, środowiska i ludzi. Dlatego popieramy Plant Based Treaty i wzywamy osoby prywatne i rządy do jego podpisania.”

Ela Gandhi: “W pełni popieram Traktat Roślinny. Uważam, że masowa hodowla zwierząt w celach konsumpcyjnych jest szkodliwa zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska. Przemysł zwierzęcy przyczynił się również w znacznym stopniu do pogorszenia żyzności naszej gleby, a tym samym środowiska. Na całym świecie wielkie lasy musiały ustąpić miejsca hodowcom bydła.  Życie blisko natury było częścią nauk Gandhiego. Traktat Roślinny wzywa właśnie do tego i dlatego go popieram.”

Peter Egan: “Jeśli nie zmniejszymy emisji metanu, stracimy naszą planetę. Rolnictwo zwierzęce jest jednym z kluczowych czynników przyczyniających się do emisji metanu i innych gazów cieplarnianych, dlatego musimy przejść na rozwiązania oparte na roślinach. Dlatego właśnie popieram Traktat Roślinny.”

“Na całym świecie naukowcy, przedstawiciele i przedstawicielki rządów, przywódcy religijni, a teraz także celebryci, celebrytki wzywają do zatrzymania ekspansji rolnictwa zwierzęcego i wylesiania, przejścia na system żywnościowy oparty na roślinach” – mówi Anita Krajnc, koordynatorka globalnej kampanii Plant Based Treaty. “Coraz więcej ludzi dostrzega, że konsumpcja mięsa, nabiału i jaj napędza emisję dwutlenku węgla, metanu i podtlenku azotu, trzech głównych gazów cieplarnianych – dlatego teraz potrzebujemy, aby delegaci i delegatki COP26 i inni liderzy i inne liderki to uznali.”

Anna Spurek – COO Green REV Institute „ Europosłanka dr. Sylwia Spurek, Poseł dr Tomasz Aniśko, Szymon Bujalski, Akcja Demokracja, Viva, Rodzice dla Klimatu, Gieniutkowo, V-Gun dla Zwierząt, Chrumkowo, Świnka Lily, Roślinny Qurczak i wiele innych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych z Polski i z całego świata chce transformacji systemu żywności. Odejścia od wykorzystywania miliardów zwierząt tzw. hodowlanych rocznie. Nowego, sprawiedliwego i etycznego systemu produkcji żywności. Dla ludzi, dla klimatu i dla wszystkich zwierząt. Nie rozmawiamy o rolnictwie zwierzęcym a powinniśmy. Tu i teraz.”

Plant Based Treaty można wesprzeć na www.plantbasedtreaty.org
Żródło: Green REV Institute