Ruszamy z treningami “Dla Zdrowia”

Spread the love
Sklep www.vegafit.pl

Niniejszym ogłaszam rozpoczęcie dwumiesięcznego cyklu treningów “Dla Zdrowia”, który poprowadzi wegetariański trener Marcin w Świątyni Jogi. Trzy treningi tygodniowo w tym dwa stacjonarne. Pokażę na naszej istotowej stronie kilka podstawowych ćwiczeń wykonanych przez trenera, które umiejętnie wykonane zastąpią te wymagające przeróżnych, skomplikowanych urządzeń. Będziemy używać do ćwiczeń, tylko własnego ciała! Czyli Wszystkich zapraszam do podglądania i ćwiczenia z nami w domu, a jak zdecydujecie się do nas dołączyć – będziecie wiedzieć gdzie spytać o treningi :). Z wiadomych przyczyn wiele miejsc gdzie wcześniej ćwiczyliśmy zostało zamkniętych…, a o kondycję i zdrowie powinniśmy dbać cały czas! Oprócz zdjęć ćwiczeń i ich opisów – znajdziecie “konstruktywny komentarz” eksperta Jacka Batora reprezentującego Gabinet Solvano, który opisze ćwiczenia pod kątem rehabilitacyjnym. Równie ważnym zagadnieniem podczas trenowania jest temat suplementów, a szczególnie tych wegańskich, bo jestem weganinem i to ja będę obiektem ćwiczonym 🙂 Suplementy dostarczył dziś sklep vegafit – opowiem jak je prawidłowo dostarczyć organizmowi i będę opisywał jaki mają na mnie wpływ. Serdecznie zapraszam Was do wspólnego treningu.
Pierwszy trening personalny dziś wieczorem. Zostanę zmierzony, zważony. Zostanie przeprowadzony ze mną wywiad, bo przecież każdy ma swoją historię…, czasem kontuzje, dolegliwości, które nie pozwalają wykonać niektórych ćwiczeń. Trzeba opowiedzieć o swoich ograniczeniach ruchowych, by je zniwelować w czasu trwania treningu. I oczywiście nakreślić plan ćwiczeń, by dopasować się do osobistych oczekiwań. O wszystkim w skrócie napiszę. Nie będę jednak obciążał Was zdjęciem swojego wyglądu! Podaruję Wam jego brak 🙂 w zamian będą wykresy i tabelki. Za namową Jacka Batora stworzyłem dla siebie “Tabelkę  Solvano” w której będę zaznaczał miejsca, które podczas ćwiczeń sprawiają mi dyskomfort, ból i notował jak moje ciało reaguje na te ćwiczenia przed i po treningu. Trzymam za Was kciuki i o to również dla siebie serdecznie proszę.

Będę podczas treningów bardzo się starał wykonywać należycie ćwiczenia i nakłaniać trenera Marcina by przeszedł na dietę wegańską 🙂 – Janusz Bończak

 

Pozycja Tadasana / Góry – Instruuje Trener
Jest to podstawowa pozycja która jest podstawą każdej pozycji w jodze:

Stań ze stopami na szerokość bioder,

ustaw zewnętrzne łuki w stopach równoległe,

wyprostuj nogi i podciągnij rzepki kolanowe do góry,

schowaj kość ogonową pod siebie,

cały kręgosłup wyciągnięty do góry (kość łonowa, kolce biodrowe, dolne żebra ,mostek, czubek głowy),

kark wydłużony, podbródek wycofany i pociągnięty delikatnie w dół,

nie zadzieramy brody do góry,

łopatki w dół szeroko na boki,

dłonie ciągną do podłogi “energia” w czubkach palców.