Redakcja

Spread the love

Inicjujemy i tworzymy inicjatywy, mające na celu tworzenie społeczeństw opartych na solidarności międzyludzkiej oraz międzygatunkowej. Nasze działania wspierają edukację i kulturę, ponieważ widzimy zagrożenia związane z szeroko pojętymi problemami wykluczeń. Proponujemy diety roślinne, wskazując w wielu aspektach na jej korzyści, nie tylko dla nas samych, ale dla całej bioróżnorodności planety. Informujemy o katastrofie klimatycznej, która przynosi dramatyczne efekty dla naszego życia na Ziemi. Uczymy i propagujemy ekologiczny styl życia. Namawiamy do zadbania o swoje zdrowie i kondycję. Wspieramy akcje adopcyjne zwierząt. Jesteśmy świadkami protestów, manifestacji, seminariów, dyskusji panelowych, byście i Wy mogli je zobaczyć i zrozumieć.

Współpracujemy i wspieramy patronując medialnie działania wielu organizacji i stowarzyszeń takich jak np.: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”; Polskie Towarzystwo Etyczne; Centrum Praw Kobiet; Stowarzyszenie przyjaciół konia Petrusa; Green REV Institute; „Wykluczenia?”; Horyzonty Równości; Manifest Wegański.

Nasze działania opieramy na szacunku i wspólnotowej polityce opartej na zasadach demokratycznych. Wiemy, że idea i postawa wegańska odmieni nasz Świat! I chcemy być jeszcze bardziej aktywni!❤. Środki, które nam przekazujecie przeznaczamy na naszą pracę redakcyjną, publikacje i warsztaty.

Istotne osoby:

Dr hab. Barbara Niedźwiedzka – członkini Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska i Grupy Chrześcijanie dla Zwierząt, dr hab., redaktorka i autorka działu „Ekologia” portalu klubów „Tygodnika Powszechnego”, koordynatorka grupy Troska o Stworzenie Kongresu Katoliczek i Katolików, autorka bloga www.OpowiedzZwierze.pl.

Dr hab. Joanna Hańderek, prof. UJ – wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ. Zajmuje się filozofią kultury i filozofią współczesności. Od 2013 roku organizuje cykl wykładów i spotkań poświęconych różnym formom dyskryminacji społecznych „Kultura wykluczenia?”. Współredaktorka kwartalnika popularnonaukowego „Racje”, członkini Towarzystwa Humanistycznego, Akademickiego Stowarzyszenia przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu, Kongresu Świeckości, członkini rady głównej Kongresu Kobiet. 

Dr hab. prof. UP Dorota Probucka – wykładowczyni akademicka specjalizująca się w etyce ogólnej, etyce rodzinnej, etyce środowiskowej i prawach zwierząt.

Agata Miętus – aktywistka Praw Kobiet

Suri Stawicka aktywistka i artystka interdyscyplinarna poruszająca się w obszarach queerpoetyki, ekofeminizmu, animal studies, bioartu i ciało-pozytywnej fotografii. Łączy obszary sztuki i nauki poszerzając tym samym dostęp społeczeństwa do obu tych obszarów przekazu. Czuje intensywną integralność ze zwierzętami innymi niż ludzkie. Obecnie mieszka w Krakowie, w przyszłości natomiast planuje prowadzić nomadyczny tryb życia (a przynajmniej na jakiś czas).

Janusz Bończak – aktywista prowegański, uważający, ze weganizm jest pięknem naszego Świata. Wydawca, redaktor naczelny.

Istota finansowana jest ze środków własnych, na zasadach pro bono publico.

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam i ogłoszeń.
Tytuł i znak graficzny zastrzeżone. Prawa autorskie zastrzeżone.
Przedruki za zgodą redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo dostosowania materiałów do potrzeb wydawnictwa.
Artykułów i zdjęć niezamówionych redakcja nie zwraca.