Na kawałki  

Spread the love

Nie jest łatwo odnaleźć się w przeciągu kilku sekund w nowej rzeczywistości. Szybki ruch na tacę, potem tylko foliowy woreczek i do widzenia. Nie tęsknią, bo też dlaczego mieliby – dotyk tkanek ich nie przeraża, nie wybija z rytmu dnia, upływ krwi nie śni im się po nocach. Ci pierwsi mają trochę gorzej, bo czasami jakaś emocja się pojawi, ale zwykle takie jednostki nie zostają na długo, rezygnują po miesiącu, albo i tygodniu. Kobiet w takich miejscach jest mało, czasami tylko jakaś się pojawi, przybłąka się z ulicy w poszukiwaniu pracy. Chroni się przed bezdomnością, przyjmie wszystko co zaoferują. Są też środkowi, ale o nich to naprawdę niewiele – to tylko dostawcy ogrodzeni od chłodni grubą warstwą metalu. W swojej komfortowej kabinie niczego nie czują, ani bólu, ani lęku, ani zapachów cieczy wypełniających ciało. Ci pierwsi zawsze myją dokładnie – to również należy do ich obowiązków.

Hormony, hormony, hormony. Dawki ekstremalne. Kto by pomyślał w przeszłości, że takie ilości będą w nas pakować! Stymulator laktacji, inicjator wzrostu włókien mięśniowych, inhibitor rozwoju tkanki tłuszczowej. Szkoda, że nie pomyślą, żeby w trakcie życia dawać nam coś na utratę zmysłów. Morfina, heroina, ketamina czy inne takie. Oni przecież dobrze się znają na tych substancjach, na pewno gdyby chcieli to mogliby coś dopasować.

Ale nie chcą. Za drogo czy coś. Nie warto pakować w mięso. No i jeszcze jedno, mowa w tym przypadku o substancjach dopuszczonych do obrotu medycznego lub do obrotu na czarnym rynku. Drożyzna to jedno, a kumulacja nielegalnych cząsteczek w tkankach, to drugie. Nie mogliby już tak po prostu sprzedawać nas w szklanych sklepowych witrynach. Istniałoby prawdopodobieństwo naćpania konsumenta.

Leżymy na tacach, niektórzy w miskach. Wszystko zależy od sklepu oraz jego renomy, a także od specyfikacji konkretnego narządu czy układu. Ze statystyk wynika, że konsumenta najbardziej pociągają mięśnie, a dopiero potem pojawiają się wątroby, płuca i jelita. Głowy wraz z mózgami idą od razu do utylizacji, podobnie sploty włókien nerwowych obwodowego układu nerwowego.
Tekst Suri Stawicka, grafika Adobe Stock