SZKLARNIA • kawa • książki • kwiaty

Spread the love

Dokładnie rok temu przy ulicy Krowoderskiej otworzyliśmy maleńką kawiarnię, gdzie w cieniu kojących roślin, przy filiżance krzepiącej kawy, możecie poczytać książkę, posłuchać muzyki lub po prostu gapić się  przez okno. A to całkiem fajne okno. Poza wegańskimi deserami i kanapkami, kawą jakości speciality, naturalnymi winami i polskimi cydrami, znajdziecie u nas półki wypełnione książkami, które możecie poczytać na miejscu lub wypożyczyć. Nasz lokalik urządziliśmy z czułością – wypełniliśmy go po brzegi roślinami, nad którymi opieka ma na nas terapeutyczny wpływ. Poczujcie się u nas jak w domowym salonie, a nasza witryna sprawi, że złapiecie oddech wpatrując się w powolny ruch przechodniów.
W menu skupiamy się przede wszystkim na słodkościach. Od rana czekają na Was drożdżówki, croissanty, pączki, torciki, tarty i domowe ciasta. Zawsze znajdą u nas coś dla siebie osoby na diecie bezglutenowej i bezcukrowej. Słodkości dostarczają nam najlepsze wegańskie cukiernie, ale też nawiązujemy współpracę z lokalnymi cukierniami i piekarniami, które coraz chętniej otwierają się na wegańskie wypieki. Dzięki temu właśnie nasza oferta jest bardzo szeroka. Dla zwolenników klasycznych, nie-słodkich śniadań codziennie przygotowujemy kanapki z naszymi kultowymi już pastami – bez jajeczną i bezrybną. Mamy za sobą raptem jeden sezon, ale czujemy, że wypełniliśmy małą lukę w okolicy – w naszym letnim ogródku przez cały dzień spotkacie lokalnych mieszkańców, którzy znaleźli u nas miejsce spotkań i odpoczynku. Wieczorami na ogródku toczy się niespieszne życie towarzyskie, wypełnione cichymi rozmowami i muzyką. Na te wieczorne spotkania również przygotowaliśmy się dobrze, starannie wybraliśmy dla naszych gości rzemieślnicze piwa, naturalne wina i polskie cydry.

Fotografie Kamila Kożucha

Docelowo Szklarnia ma stać się miejscem spotkań, warsztatów, małych wystaw. Część warsztatową udało nam się już zrealizować – w lecie spotykaliśmy się w poniedziałki na kameralnych warsztatach tkackich, makramowych, robiliśmy papier czerpany, kokedamy, wieńce świąteczne. W związku z pandemią nie udało nam się zrealizować planu spotkań. Miejmy nadzieję, że kolejny rok będzie dla nas łaskawszy i będziemy się mogli spotykać w większym gronie rozprawiając o sprawach, które nas napędzają: kawa, książki, kwiaty.
Wpadajcie!

Ul. Krowoderska 39, Kraków