Massolit

Spread the love
Massolit Books & Café.

Massolit istnieje na mapie Krakowa już od 19 lat. Wszystko zaczęło się od amerykańskiej księgarnio-kawiarni przy ul. Felicjanek 4, z szerokim wyborem polskiej literatury w tłumaczeniu na angielski oraz literatury lewicowej. Od 2020 na Kazimierzu możecie odwiedzić także naszą polskojęzyczną księgarnię, w której także napijecie się kawy (z zaprzyjaźnionej palarni – Karma).

Ale nie samymi książkami żyje Massolit. Nasza druga pasja to wypieki, dlatego prowadzimy także dwie piekarnie (Massolit Bakery & Cafe i Massolit Bakes). Specjalizujemy się w nowojorskich bajglach, wypiekamy wiele rodzajów pieczywa i serniki nowojorskie. Znajdziecie u nas także szeroki wybór wegańskich wypieków: od croissantów, przez słodkie chlebki aż po torty (także na zamówienie). W jednym z lokali serwujemy także śniadania i lunche wegańskie i wegetariańskie. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca organizujemy „polskie, wegańskie niedziele”, podczas których serwujemy klasyki polskiej kuchni w roślinnej wersji. Weganie znajdą u nas zawsze coś dla siebie i nie będzie to smutny kawałek ciasta, a szeroki wybór pyszności na słodko i słono, którymi zachwycają się nie tylko miłośnicy diety roślinnej. Wszystko przygotowywane jest przez nas z wysokiej jakości produktów. W ostatnich latach organizowaliśmy także dwa cykle spotkań na temat szeroko rozumianej ekologii pod tytułami “Troskliwość” oraz “O bioróżnorodności”, naszymi gośćmi byli między innymi: Joanna Hańderek, Dariusz Gzyra, Marcin Urbaniak, Joanna Bojczewska czy Zenon Kruczyński. Poruszaliśmy tematy bioróżnorodności, suwerenności żywnościowej, myślistwa czy moralności zwierząt.

Nasze adresy:

Massolit Books & Café – ul. Felicjanek 4; po książkę po angielsku, na kawę, ciasto, spotkanie autorskie, poza pandemią na dlugie przesiadywanie przy książce w klimatyczym wnętrzu, latem także w naszym małym ogródku.

Massolit Books Józefa 25 – ul. Józefa 25; na książkę po polsku, kawę, ciasto, na podziwianie wspaniale zaprojektowanego wnętrza (projekt: MiastoPracownia).

Massolit Bakery & Café – ul. Smoleńsk 17; na śniadanie, kanapkę, lunch, po ciasto, pieczywo i kawę, latem można rozsiąść się na murku przed lokalem.

Massolit Bakes – ul. Targowa 3; po pieczywo, ciasto, kawę z przelewu.

Massolit Books & Café.
Massolit Books & Café.
Massolit Books Józefa 25.