Tropicielki rodzinnych historii / Dworek TV

Spread the love

Stare dokumenty, wyblakłe fotografie z nieznanymi twarzami, zatarte wspomnienia… Jak odnaleźć własne korzenie i poznać zapomnianą rodzinną historię? Od czego zacząć i gdzie szukać? Gośćmi Renaty Głowackiej w Dworek TV będą Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska, założycielki Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, które od 10 lat zajmują genealogicznymi poszukiwaniami. Na premierę nowego odcinka „Świat na głowie” zapraszamy w środę , 20 stycznia, o g. 18.00.

Bohaterki tego spotkania wierzą, że im więcej osób interesuje się swoją historią i gromadzi informacje na jej temat, tym lepiej dla ogólnej wiedzy. Wielka historia składa się z wielu indywidualnych biografii – jeśli je poznamy, lepiej zrozumiemy nasze dzieje, a społeczeństwo świadome swojej historii lepiej reaguje na wyzwania współczesności. Ta wiedza pomaga zintegrować społeczności lokalne, a także podtrzymać kontakt między pokoleniami.

Zainteresowanie odkrywaniem swoich korzeni jest bardzo duże. Co roku Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska pomagają odtworzyć historię ok. 1000 rodzin. Dodatkowo Karolina Szlęzak jest współautorką monografii „Historia, Ludzie, Kultura. Dworek Białoprądnicki” wydanej w 2019 r.

Jak odnaleźć własne korzenie i poznać zapomnianą rodzinną historię? Od czego zacząć i gdzie szukać? Zapraszamy do obejrzenia!

Link do wydarzenia na FB 
Link do premiery na YT