Menu na COP28

Spread the love

COP28 ZAOFERUJE MENU DOSTOSOWANE DO TEMPERATURY 1,5°C W PONAD 90 PLACÓWKACH GASTRONOMICZNYCH

COP28 Zjednoczone Emiraty Arabskie zaoferują pierwsze menu dostosowane do temperatury 1,5° C na konferencji COP, w ramach celu, jakim jest uczynienie konferencji neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.
Ponad 90 punktów gastronomicznych zaprezentuje różnorodną gamę kuchni, w tym unikalny w 100% wegański food truck park i Alkebulan, pierwsza na świecie afrykańska jadalnia.
Przewiduje się, że każdego dnia 12-dniowego wydarzenia wydawanych będzie 250 000 posiłków.

Aby menu było przyjazne dla klimatu i zrównoważone, COP28 nakłada na firmy cateringowe obowiązek minimalizowania ilości odpadów, stosowania zrównoważonych opakowań, zapewniania szkoleń i, jeśli to możliwe, recyklingu. COP28 współpracuje z Expo City Dubai, Dubai World Trade Center i Erth, aby zapewnić dostawcom żywności i napojów możliwie jak największe wsparcie w realizacji ambitnej strategii zrównoważonego cateringu.

Zespół cateringowy COP28 współpracował z firmą Nutritics, aby wspierać dostawców żywności i napojów, zapewniając dostęp do swojej platformy umożliwiającej sprzedawcom obliczanie intensywności emisji dwutlenku węgla i wody w pozycjach menu. Firmy cateringowe poproszono o zapewnienie, aby co najmniej 50 procent podawanej żywności mieściło się w zrównoważonych limitach intensywności emisji dwutlenku węgla i wody, a także aby było zgodne z wytycznymi Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotyczącymi makroskładników odżywczych. Zapewniając świadome pod względem emisji dwutlenku węgla wybory i dodatkowe informacje, delegaci będą mogli podczas COP28 dokonywać świadomych wyborów żywieniowych.

COP28, obok Manifestu Szefa Kuchni i pod patronatem Jej Ekscelencji Mariam Almheiri, była gospodarzem w październiku warsztatów, których celem było wyjaśnienie podstaw naukowych i przesłanek stojących za Strategią Zrównoważonego Cateringu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na profilu @climatestandingcatering na Instagramie.

Odwiedzający będą mieli mnóstwo możliwości wyboru w niebieskiej i zielonej strefie, a w wybranych restauracjach można już dokonać rezerwacji za pośrednictwem aplikacji Eat.
Rezerwacje w Niebieskiej Strefie można rezerwować od 30 listopada do 12 grudnia i wymagają one niezbędnej akredytacji umożliwiającej dostęp do Niebieskiej Strefy.
Osoby posiadające Karnet Zielonej Strefy mogą dokonać rezerwacji restauracji w Zielonej Strefie w terminie od 3 do 12 grudnia.

O COP28

COP28 ZEA odbędzie się w Expo City Dubai w dniach 30 listopada–12 grudnia 2023 r.
Oczekuje się, że w konferencji weźmie udział ponad 70 000 uczestników, w tym głowy państw, urzędnicy rządowi, międzynarodowi liderzy przemysłu, przedstawiciele sektora prywatnego, naukowcy, eksperci, młodzież oraz podmioty niepaństwowe.
Zgodnie z postanowieniami Porozumienia Klimatycznego z Paryża, COP28 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeprowadzi pierwszą w historii globalną analizę – kompleksową ocenę postępów w realizacji celów klimatycznych.
Zjednoczone Emiraty Arabskie poprowadzą proces, w którym wszystkie strony uzgodnią jasny plan działania mający na celu przyspieszenie postępu poprzez pragmatyczną globalną transformację energetyczną i podejście „nie pozostawiaj nikogo w tyle” do włączających działań klimatycznych”.
Cztery filary programu działań prezydencji COP28 obejmują szybkie śledzenie transformacji energetyki, ustalanie finansowania działań związanych ze zmianą klimatu, skupianie się na ludziach, życiu i źródłach utrzymania oraz zapewnienie wszystkim podstaw w ramach pełnej inkluzyjności.
Źródło: COP28 UEA