II Forum Bezpiecznej Żywności (Zapowiedź)

Spread the love
Ilustracja: Green REV Institute

Koalicja Future Food 4 Climate już po raz drugi organizuje debatę o żywności i wpływie rolnictwa na klimat, zdrowie, jakość życia. 18 listopada 2023 r. II Forum Bezpiecznej Żywności odbędzie się w Ambasadzie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii I Irlandii Północnej. Będziemy rozmawiać o ubóstwie żywnościowym, wpływie zmian klimatu na rolnictwo i wpływie produkcji żywności na planetę.

Sprawiedliwa transformacja klimatyczna nie zadzieje się bez transformacji systemu żywnościowego. To, w jaki sposób produkujemy żywność wpływa na nasze zdrowie, życie, bioróżnorodność i bezpieczeństwo żywnościowe. Ubóstwo żywnościowe – jakościowe i ilościowe, pozostawianie rolniczek i rolników bez szans na rynku, który stawia na intensywną, przemysłową produkcję, spadek bioróżnorodności, spadek jakości życia i choroby to tylko kilka skutków niedziałającego systemu żywnościowego. Osoby eksperckie: dr Miłka Stępień, dr Paulina Sobiesiak – Penszko, dr Marta Czapnik – Jurak, dr Andrzej Kassenberg przedstawią mapę systemu żywności i jego wpływu na nasze życie, klimat, planetę. W panelu eksperckim i dyskusji o rozwiązaniach wezmą udział kobiety – producentki żywności, rolniczki, ogrodniczki, edukatorki – Wioletta Olejarczyk, Anna Chęć, Matylda Szyrle, Iga Czubak. Całość dyskusji podsumuje profesor Zbigniew Karaczun.

II Forum Bezpiecznej Żywności pokaże wyzwania i rozwiązania jakie stoją przed nami w najbliższych latach. System żywności to legislacja, środki unijne, edukacja, decyzje podejmowane na poziomie globalnym, unijnym, krajowym i unijnym.

Transmisja wydarzenia będzie dostępna na profilu facebook Green REV Institute.

Organizację II Forum Bezpiecznej Żywności wspiera Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz European Climate Foundation. Forum organizowane jest przez Green REV Institute, założyciela i koordynatora największej koalicji dla naprawy systemu żywności Future Food 4 Climate – 92 organizacji z całej Polski, które działają rzeczniczo, strażniczo, edukacyjnie, kampanijnie i codziennie zmieniają lokalne społeczności.
Źródło: Green REV Institute