Ekologia nie tylko dla dzieci

Spread the love
Jeszcze kilka lat temu organizowanie pikników ekologicznych było tylko modną stroną edukacji o środowisku. Nauka ta była bardziej traktowana jako jako zabawa, poprzez którą mogliśmy uczyć się zależności jakie panują na Ziemi. Domeną edukacji dzieci.
Jednak dziś uczenie się przez nas tej wiedzy o ekologii i klimacie jest koniecznością, również dla dorosłych, ponieważ wiedza ta, pozwoli nam przeżyć w czasie dokonujących się zamian klimatycznych, myślę, ze nikt z państwa nie ma wątpliwości, że one zachodzą.
Co to za wiedza? To ta, którą możemy wykorzystać, by spowolnić niekorzystne zmiany degradacji klimatu. Wiedza, która podpowie nam co możemy zrobi, by chronić środowisko w którym żyjemy. Oczywiście na miarę swoich możliwości. O tych możliwościach rozmawialiśmy przy redakcyjnym stoliczku. Dziękujemy za te rozmowy wójtowi Gminy Wielka Wieś panu Krzysztofowi Wołosowi, kierownikowi Referatu Ochrony Środowiska panu Piotrowi Chmielarczykowi, prezesowi Jurajskiej Izby Gospodarczej panu Andrzejowi Bukowczanowi oraz prezesowi Gminnego Zakładu Komunalnego panu Markowi Krasowskiemu. Dziękujemy Wszystkim naszym rozmówcom.