Zwierzostan

Spread the love

O realizowanym dokumencie przyrodniczym “Zwierzostan” opowiedzieli jego autorzy będący zarazem realizatorami projektu – Masia Zerotrosky oraz Łukasz Kobylarz.

Program dokumentalno-przyrodniczy pt. Zwierzostan, produkowany jest na zlecenie telewizji ipla. Serial będzie składał się z 10 odcinków. Każdy z nich będzie opowiadał o poszczególnym gospodarstwie, hodowli i azylu oraz domu w którym panuje miłość i szacunek do zwierząt – powiedziała Masia Zerotrosky – Program w planach oparty jest na filozofii „ku pokrzepieniu serc”, ale również zwracamy uwagę na edukację – dodała – Uświadamiając widzom w jaki sposób nasze codzienne wybory mają wpływ na los zwierząt. Przy produkcji filmu skupiamy się na cechach gatunkowych hodowanych i uratowanych z opresji zwierząt Chcemy pokazać, że zwierzęta te są zdolne do odczuwania emocji, lęku oraz szczęścia. Na współpracę przy produkcji filmu zgodziło się stowarzyszenie Otwarte Klatki. Pomoc i wsparcie przy realizacji otrzymaliśmy również od organizacji między innymi: Klubu Myśli Ekologicznej; Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt; Lasów Miejskich – Warszawa oraz OTOZ Animals; Schroniska na Paluchu; Animal Rescue i SORZ; Animal Patro; Pogotowia dla Zwierząt; ANIMAL Patrol Łódź oraz Schroniska Pegasus i wielu innych.
Jesteśmy przeciwnikami wielkoprzemysłowej hodowli zwierząt, a nie małych gospodarstw rolnych. Poprzez film chcemy zachęcić widzów do szacunku wobec istot żyjących. Naszą misją jest rozpowszechnianie wiedzy o świecie zwierząt i środowisku naturalnym. Zachęcamy do ograniczenia mięsa w diecie, rezygnacji z wyrobów odzwierzęcych oraz zaprzestania wykorzystywania zwierząt w rozrywce. Premiera przewidziana jest na połowę lipca – powiedział na zakończenie Łukasz Kobylarz.
Nasza redakcja Istoty już dziś serdecznie zachęca do oglądania filmu „Zwierzostan”. I bardzo dziękuje za umożliwienie wykonania tych kilku zdjęć podczas realizacji przedsięwzięcia. Bohaterami tego dnia była prof. Paulina Kramarz oraz prof. Marcin Urbaniak. To było bardzo miłe popołudnie. Zresztą, sami zobaczcie na zdjęcia. Rozmawiał Janusz Bończak, fot. autor
Wspieraj Istotę – wpłać datek. Ogłoś się na łamach naszej strony.