Sałatka z ogórków curry

Spread the love
Wspominałem, ze opiszę drugą sałatkę, którą kupiłem na Wielkowiejskim Targu w Szycach. W ostatniej chwili zdążyłem zrobić jej zdjęcie. Uff.
Proszę niech Państwa nie zwiedzie napis na wieczku słoika, które informuje, ze w środku znajduje się „Wojskowa Grochówka”. Nic z tych rzeczy! Słoik jest Zerowestowy (oddam go autorce sałatki, pani Lucynie przy najbliższej okazji, czyli za tydzień), dostosowany do potrzeb tego przysmaku z ogórków i z curry. Zanim napiszę o jej smaku podam skład: Oczywiście ogórki i cebula. Niezwykle ważny składnik, czyli woda. Następnie papryka czerwona nadająca lekko pikantną nutę smakową, utrzymującą się jeszcze chwilkę po jej zjedzeniu. Jest też papryka słodka, tym razem proszkowa. Dalej. Wiązki kopru zielonego. A przyprawy: Sól, cukier, ziele angielskie, pieprz mielony. Sałatka ukoronowana została tytularnie „curry”, przyprawa ta, zapachem i smakiem nadaje jej trochę orientalny smak. Całość podana jest na słodko… I jak moja praktyka wykazała można ją zjeść jako danie główne, wprost ze słoika, choć cudownie będzie smakować i wyglądać jako dodatek na talerzu. 😊
Zaręczam Państwu, że nie kupicie tak smacznej sałatki w wielkopowierzchniowym sklepie. Nie wynegocjujecie bardziej dla siebie atrakcyjnej ceny. I na pewno, jeżeli tego zapragniecie – dowiecie się wszystkiego jak powstał i gdzie ten produkt. I wszystko to pośród bardzo miłych, uśmiechniętych osób na Targu. Następny Targ odbędzie się 22 maja br. W Szycach – parę minut od Krakowa. Szukajcie stoiska i pytajcie o panią Lucynę. I proszę pamiętajcie, produkty „U pani Lucyny” możecie kupować cały rok. Wystarczy się umówić! „Istota” poleca ten produkt i serdecznie pozdrawia panią Lucynę! Wiele rodzajów sałatki – wiele możliwości degustacji. Bardzo się cieszę! Odwiedźcie Targ i wspierajcie lokalny handel.
Magazyn społeczno-kulinarny „Istota”. Patronujemy dobrym smakom!