SPRAWDZAM!

Spread the love

Green REV Institute rusza z ogólnopolską kampanią – SPRAWDZAM! Sprawdzamy osoby kandydujące do Parlamentu Europejskiego.

Green REV Institute, inicjator Koalicji Future Food 4 Climate, która działa na rzecz transformacji systemu żywnościowego i skupia już 107 organizacji społeczeństwa obywatelskiego, mówi sprawdzam i namawia do tego wszystkie osoby głosujące na kandydatów z Polski. Wystarczy wejść na www.futurefood4climate.eu wybrać kampanię i kliknij wyślij!

W kampanii do Parlamentu Europejskiego macie możliwość zapytać osoby kandydujące o 5 najważniejszych rzeczy, które definiują naszą żywność, prawa zwierząt i prawa człowieka.  Te kampanie to:

Smród, krew i łzy – fermy przemysłowe a prawa człowieka
Kandydatko, Kandydacie, czy staniesz po stronie ochrony społeczności lokalnych przed fermami? Czy staniesz po stronie redukcji emisji ferm wielkotowarowych? Czy staniesz po stronie zdrowia, czystego środowiska i życia rodzinnego? Chcę wiedzieć, czy staniesz po stronie zdrowia, praw człowieka i ochrony zwierząt.

************************************

#EUforAnimals – chcemy komisarz.rki dla zwierząt!
Kandydatko, Kandydacie, czy jako europejski decydent/ka opowiesz się za powołaniem Komisarza.rki ds. Zwierząt? Czy będziesz działał/a dla ochrony zwierząt w UE i czy dostrzegasz potrzebę powołania stanowiska, urzędu, dyrekcji generalnej, która w końcu rzetelnie zajmie się ochroną zwierząt?

************************************

Wspólna polityka rolna dla zdrowej żywności!
Kandydatko, Kandydacie, jakie jest Twoje stanowisko ws. Wspólnej Polityki Rolnej jako osoby, która ma podejmować decyzje w imieniu milionów Europejek i Europejczyków? Czy wesprzesz agrobiznes czy sprawiedliwość żywnościową?

************************************

Roślinna szkoła – roślinne mleko!
Kandydatko, Kandydacie, czy będziesz stał/ła po stronie tych, którzy dyskryminują osoby na diecie roślinnej i ignorują fakty naukowe? Czy wesprzesz roślinną zmianę w Programie Owoce, Warzywa i Mleko w Szkole? Chcę poznać Twoje stanowisko ws. włączenia do Programu dostępu do roślinnych alternatyw dla mleka! Chcę dowiedzieć się, czy zakończysz dyskryminację osób na diecie wegańskiej, osób z nietolerancjami i alergiami i czy zgadzasz się, że UE powinna wspierać żywność, która nie szkodzi ani ludziom, ani środowisku ani zwierzętom i zakończyć erę wspierania sektora hodowlanego!

************************************

Stop promocji mięsa i nabiału za publiczne pieniądze!
Kandydatko, Kandydacie, chcę wiedzieć, jak zagłosujesz w sprawie reklam mięsa i nabiału w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Chcę poznać Twoje stanowisko – czy UE powinna finansować marketing sektora hodowlanego?

 

Anna Spurek, Dyrektorka Zarządzająca Green REV Institute:  To kluczowe. Kolejna władza UE 2024-2029 zadecyduje, czy będziemy jeść pestycydy i mięso z fabryk smrodu, krwi i łez. Czy wreszcie po latach osoby decyzyjne na pierwszym miejscu postawią człowieka, obywatelkę, osobę konsumencką, a nie interesy wąskiej grupy hodowców. 

Morgan Janowicz, Koordynatorka ds. Partnerstwa Green REV Institute: Każda z nas może dzisiaj zapytać ponad 400 osób co myślą o prawie o zdrowej żywności, co deklarują w sprawie praw zwierząt i jaką przyszłość na talerzu chcą nam zgotować. 

 

Jak wziąć udział w kampanii:

  1. wejdź na stronę Koalicji Future Food 4 Climate: https://futurefood4climate.eu/
  2. wybierz kampanię;
  3. wybierz do których osób kandydujących chcesz napisać – a może do wszystkich?

Zebrałyśmy ponad 400 kontaktów! Daj nam znać co odpisali!

Chcesz być częścią międzynarodowej akcji “sprawdzam osoby kandydujące”? Green REV Institute robi to w międzynarodowej koalicji kluczowych dla praw zwierząt i systemu żywności organizacji wspólnie z L214!
Media contact: kontakt@greenrev.org
Źródło: Green REV Institute