Projekt “Poznaj Swojego Zwierzaka” organizowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach

Spread the love

W ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii” uczniowie z klas 3A i 3B organizują projekt o nazwie “Poznaj Swojego Zwierzaka”, którego głównym celem jest edukacja społeczeństwa na temat poprawnej opieki nad zwierzętami oraz wspomaganie lokalnych schronisk poprzez organizację wydarzeń społecznych. 

Zespół organizuje różne wydarzenia mające na celu uświadamianie szerszej publiki o potrzebach zwierząt, między innymi: zajęcia z dziećmi w Akademii Przedszkolaka w Gliwicach, współprace ze schroniskami w Gliwicach oraz ‘Psitulmnie’ w Zabrzu. Na social mediach publikowane są informacje z zakresu opieki nad pupilami i nie tylko. Pojawił się tam już wywiad z lekarzem weterynarii Bartłomiejem Miką oraz planowo ma pojawić się wywiad z pracownikiem schroniska.

29 oraz 30 stycznia 2024 dzięki pomocy Pani Annie Romaniuk oraz Pani Sonii Świtońskiej zorganizowaliśmy spacer z psami ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt “Psitulmnie” w Zabrzu, do którego mogli zgłaszać się ochotnicy ze szkoły. W przyszłości mają odbyć się podobne wydarzenia.

Wszystkie informacje można znaleźć na kontach mediów społecznościowych projektu:

Instagram: https://www.instagram.com/_posz_/

YouTube: https://www.youtube.com/@_PoSZ_

TikTok:  https://www.tiktok.com/@_.posz._/