Nagrody VWS: Finalistki – Kobiety Roku

Spread the love

Dr. Sylwia Spurek finalistką Nagrody Vegan Women Summit

 Dr. Sylwia Spurek, fundatorka Green REV Institute, Posłanka do Parlamentu Europejskiego jest w ścisłym gronie finalistek  Woman of the Year  Vegan Women Summit Awards!

Sylwia Spurek nie tylko jest jedną z niewielu polityków i polityczek weganek w Parlamencie Europejskim, ale jest zdecydowaną obrończynią praw zwierząt w prawie i dyskursie publicznym. Odważnie podważa normy, nawołując do wprowadzenia podatku od mięsa, wycofania publicznych dotacji dla hodowli zwierząt oraz zakazu reklamowania produktów pochodzenia zwierzęcego. Pomimo codziennych ataków, cyberprzemocy i agresji, Sylwia pozostaje niezłomną przeciwniczką sektora przemysłowej hodowli zwierząt.

Bezkompromisowe dążenie Sylwii Spurek do obrony praw zwierząt, połączone z niezachwianym zaangażowaniem w przekraczaniu granic, czyni ją wybitną kandydatką. Z odwagą wspiera zmiany polityki o daleko idących skutkach, kwestionując status quo i inspirując innych do walki o bardziej współczujący i sprawiedliwy świat.

Pozostałe kandydatki to: Kitty Block – Prezeska Humane Society US i Humane Society International oraz Heather Mills – przedsiębiorczyni, aktywistka.

Morgan Janowicz, Green REV Institute – Potrzebujemy siły kobiet w polityce! Kobiet, które trzymają stronę najsłabszych, które bezkompromisowo przesuwają granice debaty, które są nośniczkami, rzeczniczkami sprawiedliwej, solidarnej transformacji dla praw człowieka, zwierząt i klimatu.
Źródło: Green REV Institute