Walka o Prawa Zwierząt, czyli rozmowa o polityce w ramach EVS Talks

Spread the love
Photo: Green REV Institute

Już dzisiaj, 21 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na premierę 12. odcinka serii wywiadów “EVS Talks,” które są częścią European Vegan Summit.
European Vegan Summit, zainicjowany przez Green REV Institute, stanowi platformę do budowania dialogu z udziałem osób eksperckich z całego świata, koncentrując się na transformacji systemu żywnościowego, prawach człowieka, prawach zwierząt, klimacie i bioróżnorodności. W tym wyjątkowym wywiadzie 1:1 Morgan Janowicz, Koordynatorka ds. Partnerstwa w Green REV Institute rozmawia z Aną Béjar, rzeczniczką hiszpańskiej partii na rzecz zwierząt PACMA. Dyskusja koncentruje się na przyszłości ruchu na rzecz praw zwierząt w Europie i poszukiwaniu efektywnych strategii przekładania publicznego poparcia dla praw zwierząt na rzeczywiste zmiany legislacyjne.

Ana Béjar w rozmowie nawiązuje także o braku progresywności wśród polityków i polityczek w Europie: “Szkoda, że niektóre osoby decyzyjne, gdy już są u władzy, zapominają o wszystkim, o swoich obietnicach i planach.”.

Nagranie dostępne jest na YouTube European Vegan Summit: Link

Ana ubiegała się o stanowisko Burmistrzyni w wyborach w Madrycie w 2015 oraz w 2023 roku. W 2011 roku, wraz z innymi zaangażowanymi aktywistami i aktywistkami, współtworzyła ruch na rzecz praw zwierząt 15-M, który znany jest także jako hiszpańska rewolucja. Ana zaznacza swoje przywiązanie do aktywizmu na rzecz praw zwierząt z którego się wywodzi: “Jako osoby aktywistyczne musimy udać się do polityków i polityczek i powiedzieć wprost, czego chcemy. W przeciwnym razie osoby decyzyjne nie wprowadzą zmian”.

 Podczas dyskusji poruszone zostały także działania PACMA na rzecz zakazu walki byków w Hiszpanii oraz potrzeby budowania partnerstwa ponad podziałami na rzecz wspólnej walki o lepszą przyszłość dla zwierząt, ludzi i naszej planety.
Źródło: Morgan Janowicz: morgan@greenrev.org

Strona  www European Vegan Summit