Reiwa documentary

Spread the love

Zapraszamy Państwa do You Tube na kanał Reiwa Documentary w którym pokazujemy film dokumentalny, stworzony wspólnie z aktywistami Polski i Japonii.

Film dokumentalny porusza temat polowań na delfiny w Japonii. Zabijanych, czy wyłapywanych, by umieścić je delfinariach, wodnych parkach i innych tego typu miejscach. Film opowiada, kim tak naprawdę są delfiny, co przeżywają odseparowane od swoich rodzinnych grup oraz jak są eksploatowane w wodnych parkach rozrywki.
Dlaczego w Polsce zdecydowaliśmy się na nakręcenie takiego filmu?To proste. Mimo braku tego typu przybytków w naszym kraju nadal znaczna część rodaków korzysta z tych wątpliwych rozrywek na wakacjach, nie zdając sobie sprawy z jakim cierpieniem się one wiążą.

Naszym celem jest edukacja. Uwrażliwianie i zwrócenie uwagi na problem jakim jest pustoszenie oceanów przez tego typu praktyki, przez wyłapywanie szczytowych drapieżników.

Przy pracy nad filmem korzystaliśmy z wiedzy ekspertów:
– dr Roberta Maślaka – biologa z Uniwersytetu Wrocławskiego, zaangażowanego na rzecz humanitarnej ochrony zwierząt. Zabierającego głos w istotnych społecznie problemach związanych z warunkami życia gatunków nieudomowionych w niewoli. Współautora projektu dotyczącego zachowania i dobrostanu niedźwiedzi.
Wielokrotnie występował publicznie w obronie zwierząt. Podejmował, m.in. działania w sprawie zapobieżenia budowie delfinariów w Polsce, a ostatnio krytykuje ataki Rosji na ukraińskie cele na Morzu Czarnym, które przyczyniają się do śmierci dziesiątków tysięcy delfinów.

Jakuba Banasiaka – psychologa zachowań zwierząt, członka Dolphinaria-Free Europe Coalition, uczestnika badań nad zachowaniem dzikich delfinów, eksperta w dziedzinie dobrostanu delfinów trzymanych w niewoli, problematyki whale & dolphin watching i delfinoterapii, współpracownika Fundacji Viva Akcja dla zwierząt.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej strony na Facebooku:

Film jest dostępny na YouTubie za darmo, konto nie jest płatne, naszym celem jest dotarcie do jak największej ilości osób:

Źródło: Zespół Reiwa Documentary, Katarzyna Kozak, Edwin Radzikowski.