Nowy odcinek rozmów EVS

Spread the love

Joana Oliveira omawia “zielone” białko i kształtowanie społeczeństwa przyjaznego weganom w Portugalii i poza nią.

EVS Talks (European Vegan Summit Talks) z radością ogłasza premierę najnowszego odcinka zawierającego wciągającą rozmowę z Joaną Oliveirą, kierowniczką projektu i członkinią zarządu Associação Vegetariana Portuguesa, Portugalskiego Stowarzyszenia Wegetarian.

W tym odcinku prowadzące Lena Anna Kuklińska i Joana Oliveira zagłębiają się w kluczowe tematy, takie jak projekt Green Protein, weganizacja społeczeństwa, propagowanie polityki i przyszłość organizacji społeczeństwa obywatelskiego (CSO) w transformacji systemu żywnościowego, zwłaszcza w świetle zbliżających się wyborów europejskich.

Portugalskie doświadczenie, które zainspiruje świat

Podczas Europejskiego Szczytu Wegańskiego Joana przedstawiła przełomowy projekt Green Protein, który może zmienić zasady gry w świecie zrównoważonego rozwoju. Potencjał sukcesu projektu leży we współpracy różnych organizacji, w tym Polskiego Instytutu Zielonego REV czy Duńskiego Towarzystwa Wegetariańskiego. Joana przedstawia kluczowe warunki owocnej współpracy, szczególnie w sektorach zielonym i wegańskim, rzucając światło na wyzwania, jakie mogą przed nimi stanąć.

Zaangażowanie Associação Vegetariana Portuguesa w weganizację społeczeństwa wykracza poza projekt Green Protein. Joana omawia ich wieloaspektowe podejście do promowania życia opartego na roślinach w Portugalii poprzez wydarzenia, kontrole i bezpośrednie interwencje, a także bada, czy Portugalia jest na dobrej drodze do stania się krajem przyjaznym weganom – a raczej, jak nieprosta jest taka transformacja jest i co aktywiści roślinni powinni z tego wyciągnąć.

Jako ekonomistka Joana zapewnia wgląd w rolę argumentów ekonomicznych w opowiadaniu się za zrównoważonym systemem żywności opartym na roślinach.Ujawnia, czy argumenty te przemawiają do decydentów i ogółu społeczeństwa oraz jakie istotne elementy są potrzebne w skutecznych kampaniach rzeczniczych.

Rok 2024 – rok dużych zmian

Rozwijając wpływ bardziej konserwatywnego środowiska politycznego, spostrzeżenia Joany Oliveiry rzucają światło na kluczową rolę, jaką organizacje społeczeństwa obywatelskiego (CSO) odegrają w napędzaniu niezbędnych zmian. Joana podkreśliła, że ​​w tym zmieniającym się krajobrazie politycznym, zwłaszcza w związku ze zbliżającymi się wyborami europejskimi w 2024 r., organizacje społeczeństwa obywatelskiego będą musiały zwiększyć swoje wysiłki i jeszcze bardziej aktywnie angażować społeczeństwo, aby przeciwstawić się narracjom skrajnie prawicowym i wypełnić pustkę pozostawioną przez zmniejszającą się obecność wybrani politycy zorientowani na ekologię, klimat i dobrostan zwierząt.

Joana zwróciła uwagę, że organizacje społeczeństwa obywatelskiego muszą w dalszym ciągu być głosem rozsądku, nauki i współczucia w obliczu sprzeciwu lub obojętności ze strony podmiotów politycznych. Co więcej, organizacje społeczeństwa obywatelskiego powinny skoncentrować się na budowaniu sojuszy, zarówno w ramach swoich tradycyjnych sieci, jak i poza nimi, aby stworzyć jednolity front zmian. Współpraca między organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, przedsiębiorstwami, środowiskiem akademickim i innymi zainteresowanymi stronami odegra zasadniczą rolę w realizacji wspólnych celów, takich jak zrównoważony rozwój, weganizm i świat bardziej współczujący.

EVS Talks – czego możemy się spodziewać w drugim sezonie

Najnowszy odcinek EVS Talks oznacza długo oczekiwaną premierę drugiego sezonu, zapewniając widzom jeszcze bardziej wciągające i skłaniające do myślenia przeżycie. W nadchodzącym sezonie EVS Talks przybierze fascynujący obrót, zagłębiając się w sferę polityki, zachowując jednocześnie swoje główne zaangażowanie w odkrywanie biznesów i aktywizmu opartego na roślinach.

Drugi sezon EVS Talks ma być najbardziej zorientowaną na politykę częścią w historii i nie bez powodu. W obliczu zbliżających się wyborów europejskich w 2024 r. serial podkreśla znaczenie zajęcia się kwestiami politycznymi, które bezpośrednio wpływają na wysiłki na rzecz przekształcenia zepsutego systemu żywnościowego.

Obejrzyj cały odcinek Rozmów EVS z Joaną Oliveirą http:vegansummit.eu,aby dowiedzieć się więcej o projekcie Green Protein, wsparciu wegan i przyszłości ruchu wegańskiego w Portugalii.

Watch the full episode of EVS Talks with Joana Oliveira on http:vegansummit.eu to discover more about the Green Protein project, vegan advocacy, and the future of the vegan movement in Portugal.

O rozmowach EVS:

EVSTalks to internetowa seria rozmów w ramach Europejskiego Szczytu Wegańskiego, organizowana przez Green REV Institute. Dołącz do ekspertów z całego świata, którzy zapoznają się z najnowszymi wydarzeniami, oceniają działania światowych i europejskich decydentów, a przede wszystkim łączą światy ochrony praw zwierząt, ludzi i środowiska.

Organizator: Green REV Institute to pierwszy i jedyny wegański think tank w Polsce, operator Koalicji Klimatycznej Future Food 4 oraz organizator European Vegan Summit i EVS Talks.

Programme EVS 2023

Źródło: Green REV Institute