The future is… vegan!

Spread the love

 European Vegan Summit 2023 (19-21 września, online) to jedyne takie globalne wydarzenie, na którym osoby decyzyjne, środowisko naukowe, ludzie biznesu, osoby aktywistyczne mogą się spotkać, by rozmawiać o prawach do życia wszelkich istot czujących – ludzi i zwierząt pozaludzkich. Działania z globalnymi ekspertami ds. sprawiedliwej transformacji systemu żywności są dla nas bardzo ważne, wierzymy, że wspólnie możemy naprawić #brokenfoodsystem.

Green REV Institute stworzył wirtualną przestrzeń, gdzie otwarcie mówi się o zagrożeniach spowodowanych przez współczesny system żywności i rolnictwo zwierzęce.  Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której eksperci z różnych dziedzin mogą podyskutować o możliwościach naprawy i budowania nowej przyszłości dla zwierząt, dla ludzi i planety.

Liderki o przyszłości

Tegoroczny European Vegan Summit, organizowany przez Green REV Institute, otwiera sesja plenarna “The Future Is…”, na którą zaproszone zostały osoby eksperckie z całego świata. Mówczynie to globalne aktywistki, działaczki, filantropki podzielą się swoją strategią dla przyszłości.

19 września 2023, online o godzinie 17:00 spotkacie:

Dr Anita Krajnc, założycielka Toronto Pig Save oraz dyrektorka wykonawcza Animal Save Movement. Jest także koordynatorką globalnych kampanii i projektów, między innymi Plant Based Treaty. Otrzymała tytuł doktorski z nauk politycznych na Uniwersytecie Toronto oraz jest adiunktem na Queen’s University. Prowadziła tam liczne kursy uniwersyteckie dotyczące taktyki oraz strategii  ruchów społecznych.  Plant Based Treaty wyznacza dzisiaj kierunek transformacji, Traktat został już przyjęty przez samorządy w Wielkiej Brytanii i jest podstawą do renegocjacji systemu żywności i przywracania dzikiej przyrody i bioróżnorodności.

 Dr Krista Hiddema jest  filantropką, aktywistką akademicką, mówczynią publiczną, eko-feministką, ale przede wszystkim jest także działaczką wielu organizacji na rzecz ochrony praw zwierząt. Przez wiele lat pracowała dla Mercy for Animals, międzynarodowej organizacji non-profit, zajmującą się ochroną praw zwierząt “hodowlanych”. Zajmowała się także ujawnianiem prawdy o warunkach hodowli przemysłowej. Odkrycia Kristy stały się punktem zwrotnym dla sytuacji zwierząt tzw. hodowlanych i doprowadziły do pięciu expose CTV’sW5 oraz CBC Marketplace, a także w wielu innych programach prasowych.

Jasmijn de Boo to aktywistka działająca na rzecz promocji weganizmu, broniąca praw zwierząt oraz profesjonalna edukatorka. Przez 12 lat pracowała na kilkunastu stanowiskach kierowniczych na całym świecie. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektorki Generalnej w ProVeg International. Jest współprzewodniczącą Komitetu Sterującego Europejskiego Sojuszu na rzecz Żywności Roślinnej (EAPF), członkinią zarządu European Vegetarian Union (EVU).

Oliwia Myczkowska, działaczka Green REV Institute, młoda aktywistka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, absolwentka Green Advocacy Academy. Organizuje także wiele wydarzeń, między innymi: TEDx III Mickiewicz School Conference oraz School Climate Conference. Jest również założycielką NO PAIN IN YOUR BRAIN initiative.

Oliwia Myczkowska, aktywistka, Green REV Institute: “wierzę, że European Vegan Summit 2023 to wydarzenie inicjujące kluczowe, merytoryczne dyskusje o etyce, świadomości społecznej, konsekwencjach obecnego funkcjonowania systemu i aktualnych wyzwaniach. Chciałabym wnieść w nie wartością perspektywę dzieląc się moimi doświadczeniami jako młoda aktywistka. Swoimi wypowiedziami chciałabym zachęcić do refleksji i przekonać, że warto podjąć działania. Mam nadzieje, że dzięki obecności niesamowitych ekspertek panel The Future is będzie pełen nieoczywistych wniosków i stanie się źródłem inspiracji dla wszystkich osób w nim uczestniczących.”

Wydarzenie zostało objęte patronatem Parlamentu Europejskiego.

Panel ten jest organizowany w partnerstwie z The Vegan Society, pierwszą instytucją skupiającą wegan i weganki oraz Abillion – aplikacją, która stanowi bazę danych wegańskich punktów na mapie całego świata. Pomaga znaleźć przyjazne punkty usługowe, od restauracji po sklepy, a jej celem jest ułatwienie odkrywania zrównoważonego jedzenia, kosmetyków, ale także mody dzięki stale poszerzającej się wegańskiej i świadomej swoich wyborów konsumenckich społeczności internetowej.

Dołącz do nas online!

Program i aktualności: https://vegansummit.eu/

Źródło: Green REV Institute