Oficjalne rozpoczęcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Spread the love
fot. Paweł Krupek Krupka

Roman Polański tradycyjnie już odgwizdał odjazd, a Jurek Owsiak rozpoczął 29. Pol’and’Rock Festival!
Rozpoczęcie Festiwalu zawsze jest magicznym momentem. To wtedy każdy z Festiwalowiczów i Festiwalowiczek – z pięknymi słonecznikami w ręku – wypowiada słowa polandrockowej przysięgi:
To jest mój kawałek ziemi, o który będę dbał i który będę szanował. To jest mój dom, w którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. Tak mi dopomóż rock’n’roll, rock’n’roll, rock’roll!

Jurek Owsiak podczas rozpoczęcia mówił dużo o miłości:

Szanowna Publiczności, kocham Was bardzo. Dziękuję, że jesteście tutaj razem z nami. To właśnie na tym polega, żebyśmy spotykali się dwa razy do roku, czuli energię i budowali ten kraj – Polskę, którą wszyscy kochamy bardzo mocno.
Zróbmy wszystko, aby także Polska poczuła przez te trzy dni Festiwalu, że takim może być krajem – pełnym miłości, pełnym przyjaźni, pełnym szacunku. Może być krajem, gdzie możemy się do siebie przytulić, gdzie mamy dla siebie dobre słowo. Hej, Polsko! To jest właśnie Polska – przecudowna, tolerancyjna, kolorowa, zwariowana, pełna małych dzieciaków, z którymi tu jesteście!

Duża Scena przyozdobiona przez Festiwalowiczów!

Jedną z tradycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata jest dekorowanie Dużej Sceny flagami, znakami i banerami stworzonymi przez Festiwalowiczów. W ruch poszły młotki, śrubokręty, wiertarki i drabiny, aby Scena była udekorowana jeszcze przed rozpoczęciem 29. Pol’and’Rock Festival!

Bieg „Policz się z cukrzycą” po raz pierwszy na Pol’and’Rock Festival!

3 250 uczestników Biegu ruszyło w trasę po pasie startowym Lotniska Czaplinek-Broczyno! Festiwalowicze pokonali trasę 3 250 metrów. Bieg przyciągnął zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie – bez względu na wiek i kondycję fizyczną. „Policz się z cukrzycą” był doskonałą okazją, aby zachęcić Festiwalowiczów do aktywności fizycznej. Zwrócił też uwagę na korzyści dla zdrowia, które płyną z ruchu.

Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych

Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych otworzyła rozmowa z Jerzym Kryszakiem. Były momenty poważne i pełne wzruszeń. Ale nie zabrakło też radości, którą nasz gość zaraża wszystkich każdego dnia.

Wolność myślenia jest niezwykle ważna. Wolność w głowie każdego człowieka gdzieś jest, tylko trzeba pomóc jej kiełkować i rosnąć – Jerzy Kryszak

Po Jerzym Kryszaku na scenie Akademii Sztuk Przepięknych wystąpili Marek Dyjak oraz Grzegorz Kalinowski. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank Polska, a spotkania prowadzą dziennikarze Onet.

Spora dawka humoru

W środę ruszyła scena Akademii Sztuk Przepięknych! Standardowo została otwarta występem kabaretu. W tym roku Paranienormalnym towarzyszył Iżulionista. Grupa kabareciarzy z Jeleniej Góry rozbawiła Festiwalowiczów do łez. Namiot ASP był wypełniony po brzegi.

Źródło: WOŚP