Słoń a sprawa dobra Bożych zwierząt

Spread the love

Brytyjska Fundacja Catholic Concern for Animals rozpoczęła nową dużą kampanię dotyczącą zwierząt w cyrkach.

Iskrą zapalną dla tej kampanii było niedawne wydarzenie w Rzymie, kiedy to Kardynał Krzysztof Krajewski w imieniu papieża Franciszek zaprosił ponad 2 tysiące osób, wśród nich uchodźców, bezdomnych, alkoholików, narkomanów, słowem ludzi w trudnych życiowych sytuacjach na spektakl do cyrku. Miało to według niego dodać ludziom otuchy i wiary w to, że trudne zadanie poprawy życia jest w ich rękach. Kiedy na arenę wyszły słonie Kardynał za zachętą publiczności położył się na arenie, a jedno ze zwierząt przeszło nad nim, przy aplauzie widzów. To nie pierwszy raz, kiedy Watykan w ten budzący zdumienie sposób podnosi morale biednych i wykluczonych. Przychodzą na myśl od razu: rzymskie Colosseum, wykorzystywani w cyrkach ludzie niepełnosprawni, chorzy. W dniach i tygodniach po tym wydarzeniu media na całym świecie zostały zalane listami, wyrażającymi szok i oburzenie tym incydentem.

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj: https://magazynkontakt.pl/czy-ten-slon-zapisze-sie-w-historii-kosciola/

Z inicjatywy polskiej grupy Chrześcijanie dla Zwierząt, organizacje chrześcijańskie zajmujące się ochroną zwierząt na świecie wspólnie wystosowały list do Papieża, wskazujący na sprzeczność między papieskim nauczaniem o świętości stworzenia, a tym, co dzieje się tuż za bramami Watykanu.  List do papieża Franciszka można przeczytać tutaj https://catholic-animals.com/cca-vatican-circus-campaign/

Może to będzie jedna z tych kropel, które w końcu przepełnią czarę i doprowadzą do zmian w katolickim nauczaniu, tak aby objęło moralnością wszystkie czujące istoty, to znaczy aby stało się w pełni chrześcijańskie.

Źródło: Chrześcijanie dla zwierząt