System żywności w debacie politycznej?

Spread the love

Green REV Institute na Campus Polska Przyszłości!

Olsztyn, koniec sierpnia. Setki aktywistów i aktywistek, osób zaangażowanych w zmianę świata na lepszy – bardziej etyczny, ekologiczny, sprawiedliwy. Znani politycy, cenione decydentki,  kulturoznawcy, politolożki. Po prostu – Campus Polska Przyszłości. Czy wydarzenie, które ma być miejscem debaty skierowanej do osób młodych, na którym słuchać możemy dyskusji ekspertów i ekspertek w różnych dziedzinach polityki społecznej, przyjrzy się także kwestii konieczności zmiany systemu żywnościowego?

Green REV Institute na Campus Polska Przyszłości

W tym roku na Campus Polska Przyszłości zostałyśmy zaproszone do stworzenia stoiska i prezentacji działań rzeczniczych i strażniczych naszej Fundacji i rozpoczęcia debaty  o polityce żywnościowej jako Green REV Institute i koalicja Future Food 4 Climate.

To dla nas ważna okazja do postawienia w centrum debaty klimatycznej rozmów o zmianie na talerzu, tym bardziej, że Campus Polska Przyszłości to miejsce debaty – w tym debaty politycznej. Jak osoby organizujące wydarzenie piszą: “To przestrzeń dialogu i spotkań stworzona dla aktywnych, młodych ludzi chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju.” Jesteśmy przekonane, że tak właśnie będzie i że debata o naprawie systemu żywności nie może być pominięta w rozmowach i dyskusjach na temat klimatu, praw człowieka, praw zwierząt!

Green REV Institute to ludzie, wizja i energia

Jesteśmy pierwszym w Polsce wegańskim think tankiem, zajmującym się prawami zwierząt, klimatem i szeroko pojętym systemem żywnościowym, a poprzez działania rzecznicze zmieniamy legislację, kształtujemy politykę żywnościową, klimatyczną i prozwierzęcą, a także wywieramy presję na polityków i polityczki, dlatego również na Campusie będziemy głośno mówić o przyszłości, polityce i zmianie w kontekście zielonej transformacji systemu żywnościowego.

Spotkaj się z zespołem #REV już 30. sierpnia!

Nasze stoisko będzie można odwiedzić już 30. sierpnia! To możliwość zapoznania się z globalną kampanią Traktatu Roślinnego – Plant Based Treaty, rejestracji na European Vegan Summit, rozmowy o #REV i #FF4C. Nie zabraknie także wegańskich słodkości – będziemy częstować Was pysznymi krówkami od Super Krówka / Super Fudgio!

Podczas całego Campusu, będziemy zapraszać na European Vegan Summit, czyli pierwsze takie w pełni wegańskie wydarzenie w Polsce, online, w języku angielskim, które łączy politykę, aktywizm, naukę, media i biznes dla lepszej przyszłości zwierząt, klimatu i jakości życia ludzi.

Każda okazja do mówienia o naprawie systemu żywnościowego jest ważna!

Obecny system żywnościowy jest wadliwy, niefektywny, szkodliwy i krzywdzący dla zwierząt, ludzkich i pozaludzkich, środowiska, zdrowia. Green REV Institute jako wegański think-tank o progresywnym spojrzeniu na system żywnościowy, jest inicjatorem koalicji Future Food 4 Climate, w której zrzesza już 53 organizacje społeczeństwa obywatelskiego, z którymi walczy o naprawę systemu żywnościowego, a tym samym zatrzymanie katastrofy klimatycznej, wyzwolenia zwierząt pozaludzkich i poprawienie jakości życia i zdrowia ludzi.

Morgan Janowicz, członkini Zarządu i koordynatorka ds. partnerstwa w Green REV Institute i Future Food 4 Climate: “Obecny system żywnościowy jest bankrutem i to jest fakt, ale wciąż osoby decyzyjne nie podejmują wystarczających działań, aby to zmienić. Wydarzenia takie jak Campus Polska Przyszłości są szansą na to, aby transformacja systemu żywnościowego znalazła się w szerszej dyskusji. Nie mamy już miejsca na to, by ten temat był pomijany czy bagatelizowany. Campus to także szansa na pokazanie potrzeby połączenia kropek pomiędzy prawami człowieka, prawami zwierząt i klimatem. Poprzez udział w takich wydarzeniach, naszym celem jako Green REV Institute i Future Food 4 Climate Coalition jest skuteczne komunikowanie potrzeby przejścia na zrównoważony system żywnościowy, który jest etyczny, wegański.”

Nadzieja na zmianę

Aby zahamować globalną katastrofę klimatyczną po prostu nie możemy dłużej ignorować systemowego problemu, jakim jest nieefektywny system produkcji zwierzęcej. Nie ma czasu na drobne zmiany w małych kroczkach. Dzisiaj, również w trakcie Campus Polska Przyszłości, jest czas najwyższy na zmiany systemowe na poziomie krajowym i europejskim.

Na stoisko Green REV Institute zapraszają: Morgan Janowicz, koordynatorka ds. partnerstwa, Ewelina Łobodziec, koordynatorka ds. mediów oraz koordynatorka działań w European Fem Institute (siostrzanej fundacji Green REV Institute), Lena Kuklińska, koordynatorka komunikacji European Vegan Summit.

Informacji prasowej udziela Ewelina Łobodziec, ewelina@greenrev.org