Nagradzane fotoreporterki i fotoreporterzy zapraszają do udziału w European Vegan Summit (Europejskim Szczycie Wegańskim)

Spread the love

European Vegan Summit to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Weganizm nie jest fanaberią, ciekawostką, a raczej filtrem, który należy nakładać na wszelkie działania, który musi być stałym elementem wszystkich rozmów. Dlatego Szczyt zgromadzi w jednym miejscu wszystkich – polityczki i polityków, ekspertki i ekspertów, przedsiębiorczynie i przedsiębiorców, artystki i artystów, osoby aktywistyczne i zajmujące się mediami.

European Vegan Summit to przestrzeń, w której na pierwszym planie stoją zwierzęta. Nie możemy spowolnić katastrofy klimatycznej, nie możemy poprawić sytuacji grup zmarginalizowanych, nie możemy stworzyć bezpiecznego świata, jeśli żyjemy w rzeczywistości, w której ból i cierpienie są fundamentem naszych systemów żywnościowych.

Obecnie walczymy o wiele ważnych praw, jednak szowinizm gatunkowy pozostaje tak zakorzeniony w naszym świecie, że zwierzęta są często całkowicie zapominane. Dlatego właśnie mamy fotodziennikarstwo zwierzęce” – Bridget Laudien, fotoreporterka zwierzęca.

 ‘Animals Used for Entertainment’, ‘Farmed Animals’, ‘Seeing Animals’ Personalities’ and ‘How We Treat Aquatic Life’.Oprócz dwunastu debat, dwóch sesji plenarnych i trzech projekcji filmowych z towarzyszącymi dyskusjami, uczestnicy European Vegan Summit będą mogli uczestniczyć w pięciu wirtualnych wystawach fotograficznych. Cztery z nich prezentują kolekcje artystów-aktywistów związanych z We Animals Media – „Zwierzęta wykorzystywane do rozrywki”, „Zwierzęta hodowlane”, „Osobowości zwierząt” i „Jak traktujemy wodne życie”.

Chcemy, aby ludzie zobaczyli to, czego nigdy wcześniej nie widzieli i co powinni wiedzieć. Większość tego, czym tak naprawdę jest przemysł zwierzęcy, odbywa się za zamkniętymi drzwiami i właśnie to robi fotoreportaż – pokazuje to, co musimy zobaczyć, pokazuje cierpienie miliardów zwierząt i dlaczego musi się to zmienić” – Jo-Anne McArthur, założycielka We Animals Media, fotoreporterka zwierząt.

Od tych pozytywnych po negatywne aspekty, zdjęcia pokazują, jaki wpływ na życie pozaludzkie wywarliśmy my – ludzie – jako gatunek.

„Ponieważ ludzie nie są przyzwyczajeni do oglądania tych obrazów i filmów, ich pierwszą reakcją jest albo odwrócenie się, albo okazanie obrzydzenia lub empatii wobec zwierząt. A to rodzi bardzo ważne pytanie – jeśli nie możesz nawet na to spojrzeć, jak myślisz, co czują te zwierzęta?” – Seb Alex, działacz na rzecz praw zwierząt, fotoreporter zwierząt.

Zaproszenia nagrane przez fotoreporterki i fotoreportera można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube European Vegan Summit. Wystawy można już oglądać na platformie Beyond Animal, na której odbędzie się Szczyt.

Wśród gościń i gości Szczytu znajdują się takie postacie jak europosłanka dr. Sylwia Spurek (Polska), europosłanka Eleonora Evi (Włochy), europosłanka Manuela Ripa (Niemcy), Dorota Sumińska (lekarka weterynarii), Anita Krajnc (Dyrektorka Wykonawcza Animal Save Movement), posłanka Emma Hurst (Australia), dr. Samantha Calvert (Starszy Zespół Zarządzający w The Vegan Society), Marianne Thieme (współzałożycielka Party for Animals), Amy Taylor (założycielka Ahimsa Films), Anna Żuchniewicz (specjalistka ds. mediów społecznościowych w Change4Good), Palak Mehta (założycielka Vegan First), Lara Pappers (Dyrektorka ds. Komunikacji ProVeg International), Dr. Joanna Swabe (Starsza Dyrektorka ds. Publicznych w Humane Society International/Europe), Oksana Khomiak (współzałożycielka Lviv Vegan Kitchen), Karolina Skowron Baka (Dyrektorka Wykonawcza Akcji Demokracji), dr. Miłka Stępień (Koordynatorka Just Transition w CEE Bankwatch Network), Nia Seney (założycielka, współwłaścicielka i redaktorka naczelna Global Vegan Magazine), Cristina García (prawniczka zajmująca się prawami zwierząt), Jo-Anne McArthur (założycielka We Animals Media), Małgorzata Szadkowska (Prezeska Compassion in World Farming Polska).
Źródło: Green REV Institute | greenrev.org