European Vegan Summit by Green REV Institute – online już 15-18 września!

Spread the love

Serdecznie zapraszamy na European Vegan Summit, czyli pierwsze takie wydarzenie w Europie, gdzie na jednej wirtualnej scenie spotykają się aktywiści, polityczki, twarze mediów, biznesu i nauki, organizacji pozarządowych z całego świata.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem przedstawiającym wydarzenie.

Mamy przyjemność ogłosić, że Green REV Institute, pierwszy w Polsce wegański think-tank, zrzeszający osoby, które chcą zmieniać i budować świat zgodnie z wartościami poszanowania i empatii dla zwierząt ludzkich i pozaludzkich oraz klimatu, jest organizatorem European Vegan Summit. EVS to jedyne takie wydarzenie o międzynarodowym charakterze, które łączy świat polityki, aktywizmu, mediów, nauki i biznesu.

European Vegan Summit

European Vegan Summit odbędzie się w dniach 15-18 września w formie wydarzenia online i będzie w pełni realizowany na niezależnej, poświęconej treściom wegańskim, platformie Beyond Animal. Wydarzenie będzie w całości prowadzone w języku angielskim. By do niego dołączyć, należy zarejestrować się w serwisie i wziąć udział w wydarzeniu. Wydarzenie składa się 12 paneli dyskusyjnych w tematyce aktywizmu,  wegańskiego sektora biznesu, mediów, nauki oraz polityki. Ponadto, w ramach EVS zaplanowane są 3 sesje filmowe: premierowy pokaz  Listen To Vegan Start-Ups (2022) i Vegan Warsaw (2021) wyreżyserowane przez Dr. Marcina Anaszewicza i Annę Spurek, oraz Milked (2021) autorstwa Amy Taylor.

EVS to reakcja Green REV Institute na kryzys etyczny, klimatyczny i zdrowotny

EVS to wydarzenie organizowane w odpowiedzi na kryzys etyczny, klimatyczny i zdrowotny spowodowany niewydajną i niefektywną polityką żywnościową. To miejsce spotkań inspirujących osób, które wierzą w to, że tylko przyszłość bez eksploatacji zwierząt może być odpowiedzią na wyzwania, jakie niesie ze sobą katastrofa klimatyczna. Te 4 dni rozmów i refleksji to czas, który pozwoli nam jednoznacznie połączyć kropki między światem praw człowieka, praw zwierząt i dobrem środowiska w świetle weganizmu.

Na wydarzeniu pojawią się kluczowe postaci europejskiej i światowej polityki prozwierzęcej – Posłanka do Parlamentu Europejskiego Dr. Sylwia Spurek, Poseł do Parlamentu Europejskiego Francisco Guerreiro, Reprezentantka praw zwierząt w NSW Parliament Emma Hurst, światowego ruchu aktywistycznego na rzecz praw zwierząt – Dr. Anita Krajnc, Jennifer Stojkovic, Dariusz Gzyra, Catalina Salazar, Lara Pappers, Georges Hayek, Oliver Morice, przedstawiciele roślinnych biznesów – Sebastiano Cossia Castiglioni, Claire Smith, Piotr Grabowski, Mary Jähnke oraz świata nauki – Prof. Andrzej Elżanowski, Prof. Piotr Rzymski, Prof. Marcin Urbaniak i Dorota Sumińska oraz wiele innych działających dla zwierząt i klimatu Prelegentek i Prelegentów.

Serdecznie zapraszamy wzięcia udziału w pierwszym tego typu wydarzeniu. To realna szansa, by wymienić się refleksjami, wypracować strategie i spotkać się z osobami, które swoimi działaniami walczą o sprawiedliwość dla zwierząt i środowiska na co dzień. Poznajmy się i edukujmy się wspólnie na temat wegańskiej przedsiębiorczości, wspierania wegańskich osób aktywistycznych, kobiet, roli mediów, a także tego, co UE może zrobić, aby uratować naszą planetę i miliardy zwierząt.

Zarejestruj się już teraz i zapoznaj się z programem wydarzenia!

Wydarzenie jest objęte patronatem Parlamentu Europejskiego. Wspierane jest przez ponad 40 organizacji i partnerów z całego świata.

Informacji prasowej udziela Ewelina Łobodziec – Media Coordinator w Green REV Institute i European Vegan Summit