BIG JUMP przy stawie w Modlnicy w Gminie Wielka Wieś.

Spread the love

Startujemy 10 lipca 2022 r., o 14.00

Woda jest źródłem życia. To my jesteśmy wodą. Nie zapominajmy jednak, że rzeki, jeziora, stawy, morza i oceany to dom bardzo wielu zwierząt. To skomplikowane ekosystemy, bez których życie na naszej planecie byłoby niemożliwe. Klub Gaja zaprasza wszystkich do włączenia się w międzynarodową akcję BIG JUMP. W całej Europie 10 lipca, dokładnie o godzinie 15:00 dziesiątki tysięcy ludzi symbolicznie wejdzie do rzek, jezior i innych akwenów, aby zamanifestować swoje zaangażowanie w ich ochronę. Akcja odbywa się każdego roku nieprzerwanie od 2005, zainicjowana przez ogólnoświatową koalicję ekologiczną European Rivers Network, a dotychczas odbyło się ponad 2000 równoległych wydarzeń Big Jump w 34 krajach, co zgromadziło ponad 250 000 zaangażowanych uczestników w różnych częściach świata.

My również 10 lipca (w niedzielę) o godz. 15.00 manifestujemy dążenie, aby zasoby wodne były utrzymywane w należytej czystości, a zbiorniki wodne w stanie możliwie naturalnym zapewniającym możliwość istnienia rożnym formom życia.

Zachęcamy do dołączenia do inicjatywy BIG JUMP w Modlnicy – zanurzmy stopy w wodzie stawu razem z Klubem Gaja, redakcji Istota.info i Sołectwa Modlnica oraz WielkoWiejskiego Targu i zaprotestuj przeciwko zanieczyszczaniu naturalnych akwenów.

Wydarzenie pod Patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś

Jeśli nie możecie być z nami tego dnia w Modlnicy, ZRÓBCIE SWÓJ BIG JUMP gdziekolwiek będziecie.
To proste!
• Dołączcie do wydarzenia BIG JUMP na Facebooku,
• Zaproście na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów,
• 10 lipca 2022 (niedziela), o godz. 15.00 wejdźcie do dowolnego zbiornika wody sam/sama lub ze znajomymi (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie). BIG JUMP można zorganizować wszędzie nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.
• Zróbcie zdjęcie, nagrajcie film i umieśćcie w swoich kanałach social media z #ratujmyrzeki #bigjump. Wyślijcie informacje (miejscowość, nazwa akwenu, ilości osób, zdjęcie, film) na adres klubgaja@klubgaja.pl.
• Pamiętajcie – bądź ostrożny nad wodą!

W BIG JUMP 2022 – Polska koordynowany jest przez Klub Gaja przy współpracy z pomysłodawcą akcji European River Network. Partnerami ogólnopolskiej kampanii BIG JUMP 2022 jest Koalicja Ratujmy Rzeki / Save the Rivers Coalition, WWF Polski, Siostry Rzeki.