VI edycja Targów Dobroczynnych Fundacji Centaurus

Spread the love

5 marca 2022
10:00-18:00
Stara Zajezdnia, ul. Świętego Wawrzyńca 12 w Krakowie

Targi Dobroczynne to spotkanie, podczas którego czyni się dobro. A my, członkowie Fundacji Centaurus, poprzez wieloletnie pomaganie poszkodowanym zwierzętom jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Chcemy się dzielić naszymi doświadczeniami i szerzyć szlachetne idee, dlatego już 5 marca 2022 roku zapraszamy do Starej Zajezdni w Krakowie, aby wspólnie robić dobre rzeczy. To największa polska impreza charytatywna oparta na dwóch hasłach: POMAGANIE i ZERO WASTE. Wprawiamy w ruch to, co komuś jest niepotrzebne lub czym chce się podzielić. Książki, odzież, rękodzieło, płyty, antyki, akcesoria domowe czy dla zwierząt. To wszystko można znaleźć na Targach Dobroczynnych i zabrać ze sobą w zamian za wrzutkę do puszki. Całkowity zysk przeznaczany jest dla naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli lubicie szperać, buszować i wertować, zapraszamy serdecznie do poszukiwania skarbów, które realnie przyczynią się do zakupu owsa, siana czy leków dla zwierząt.
Ale oprócz ważnych idei kluczowe są dla nas także: atmosfera, smak, spotkanie i wymiana wrażeń, dlatego podczas imprezy będzie można usłyszeć muzykę akustyczną na żywo, a o nasze podniebienia zadba kuchnia roślinna. W przypadku tej edycji współpracować z nami będą lokalne restauracje, więc jeśli macie ochotę spróbować krakowskich wege przysmaków, to zapraszamy tym bardziej. Dla małych, średnich i dużych przewidziane są animacje i zabawy o tematyce ekologicznej. W planach mamy między innymi wspólnie wykonanie ogromnej bio mandali z kasz, ziaren, obierek po warzywach czy owocach. Młodsi goście będą mogli wcielić się w rolę artystów, gdyż specjalnie dla nich zrealizujemy wernisaż eko wystawy (o której będziemy jeszcze pisać). Na Targach Dobroczynnych zyskują wszyscy – planeta, zwierzaki i nasi goście. Więcej jeśli macie ochotę doświadczyć tej obopólnej wymiany dóbr, przyjdźcie do nas! Jeśli chcecie, możecie wziąć zalegające przedmioty, którym pomożemy znaleźć nowego opiekuna. To jak? Widzimy się w Krakowie już niedługo! http://targidobroczynne.pl
Fundacja Centaurus działa od 2006 roku i do tej pory pomogła ponad 1500 koniom, 250 osiołkom, setkom zwierząt domowych i gospodarskich. Fundacja, dzięki licznej grupie ponad 600 000 darczyńców, założyła największy azyl dla koni w Europie, czyli Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach, gdzie otoczonych opieką jest około kilkuset zwierząt. To organizacja, która realnie pomaga, chroni i daje nowy dom najbardziej potrzebującym istotom.
www.centaurus.org.pl
Źródło: Fundacja Centaurus

Wesprzyj Istotę