Trwa wirtualny Bieg “Policz się z cukrzycą”

Spread the love
Uczestnicy 14. Biegu “Policz się z cukrzycą”, fot. Marcin Michoń

Choć jeden z najbardziej widowiskowych momentów każdego Finału WOŚP – bieg kilku tysięcy uczestników ulicami Warszawy – dopiero jutro, to 16. Bieg “Policz się z cukrzycą” już trwa, za sprawą wirtualnej formy, która ruszyła w poniedziałek 24 stycznia.

Orkiestra od kilkunastu lat przekonuje, że w zdrowym ciele – zdrowy duch i przy okazji Finału zaprasza do udziału w sportowej akcji, której celem jest wsparcie ciężarnych lub planujących ciążę diabetyczek. Chętni do udziału w akcji do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który ruszy 29 stycznia w południe, aktywności sportowe realizowane przez Sztaby lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę realizacji 5-kilometrowego dystansu. Bieg wirtualny jego uczestnicy realizować mogą od 24 stycznia do niedzieli, 30 stycznia włącznie.
Dowiedz się więcej o biegu i zgłoś się!
Zgłoszeń – na obie formy biegu łącznie – dokonało już 12 244 osób, w tym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii! A to jeszcze nie koniec, bo gdy jedni już biegną, inni wciąż mogą zgłaszać chęć udziału. Zapisów na bieg wirtualny niezmiennie dokonywać można na platformie SlotMarket.pl firmy Sport Evolution, która po raz kolejny organizuje wydarzenie wspólnie z WOŚP, z kolei zapisów na bieg w Warszawie – w biurze zawodów przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W wirtualnym biegu już udało się przebiec łącznie 33 478 kilometrów!

Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego (opłata minimum 50 zł na uczestnika) otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff, numer startowy i medal. Pakiety dostarczane były na wskazany przez biegacza adres (w przypadku zgłoszeń na bieg wirtualny) oraz były do odebrania w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu (w przypadku biegu ulicami Warszawy), a obecnie – w biurze zawodów.

Gdzie biegamy?

16. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” to aktywności na całej kuli ziemskiej. Biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach znaleźć można w Australii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Cypr, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Irlandia, Islandia, Izrael, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Portugalia, RPA, Rumunia, Singapur, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy.

Start biegu ulicami Warszawy – w sobotę w południe

Dzień przed 30. Finałem WOŚP, punktualnie w południe, wystartuje bieg ulicami Warszawy. Wszyscy jego uczestnicy mogą wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, która odbędzie się w namiocie koncertowym pod Pałacem Kultury i Nauki.
Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych – wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”.

Ewa Chodakowska po raz kolejny gra z WOŚP

Ambasadorką biegu po raz drugi z rzędu jest Ewa Chodakowska, która zachęca do udziału w wydarzeniu swoich obserwatorów.

Jeszcze więcej sportowych aktywności

W 30. Finał WOŚP włącza się także Fundacja Pho3nix, która angażuje się w przygotowanie rozgrzewki dla biegaczy.
Fundacja zaprasza także szkoły podstawowe do udziału w  ogólnopolskim, międzyszkolnym konkursie na największą liczbę kroków w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Każdy zarejestrowany aktywny uczeń to 5 zł od Fundacji Pho3nix na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a cel to wspólnie zebrany 1 milion złotych. Rywalizacja wystartowała 24 stycznia, a zakończy się tydzień po 30. Finale WOŚP.
Źródło: Aleksandra Rutkowska, Fundacja WOŚP