Rozpoczęła się budowa finałowego studia!

Spread the love
Trzeci dzień budowy studia 30. Finału WOŚP, fot. Dariusz Breś

Od 12 stycznia w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie powstaje studio, z którego realizowana będzie transmisja 30. Finału WOŚP. To właśnie stąd 30 stycznia Jurek Owsiak informować będzie wszystkich sympatyków Orkiestry o przebiegu jubileuszowej zbiórki.

Serce Orkiestry po raz kolejny bić będzie w samym centrum stolicy – na Placu Defilad trwa już budowa studia, z którego realizowana będzie transmisja internetowa i telewizyjna 30. Finału WOŚP. W sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki stanie również namiot koncertowy, w którym publiczności zaprezentuje się w sumie 17 wykonawców.

Trzeci dzień budowy studia 30. Finału WOŚP, fot. Dariusz Breś
Główne elementy infrastruktury – hale namiotowe, kontenery i sanitariaty dostarczają firmy Rekord i WC Tron. Instalacja odbywa się przy wykorzystaniu maszyn z wypożyczalni Kiloutou.

Studia 30. Finału WOŚP w liczbach

3600 mkw. – to całkowita powierzchnia studiów, które stanowić będą najważniejsze przestrzenie 30. Finału WOŚP w Warszawie. Na Placu Defilad, poza studiem telewizyjnym, które podobnie jak rok temu ma powierzchnię 2600 mkw., pojawi się również zajmujące 1000 mkw. studio koncertowe, które zastąpiło scenę plenerową, znaną bywalcom stołecznych Finałów WOŚP. Elementy namiotów (w tym ważącą ponad 60 ton konstrukcję) oraz kontenery do pracy dostarczone zostaną w sumie 74 samochodami.
Studio WOŚP to ogrom multimediów. W samym studiu telewizyjnym zamontowanych zostanie 2036 modułów diody (ponad 500 mkw.) Dioda stanowić będzie także element studia koncertowego, pojawi się również na zewnątrz.
Osoby zaangażowane w pracę w ramach 30. Finału, działać będą również w samym Pałacu Kultury i Nauki – tutaj zaplanowano ponad 1000 mkw. na miejsca do pracy i garderoby dla muzyków.
30. Finał WOŚP w Warszawie – kto będzie mógł wejśc do studia?
Dowiedz się więcej o zespołach, które zagrają na 30. Finale WOŚP

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W akcję angażuje się ponad 1600 Sztabów, w tym blisko 100 Sztabów zagranicznych w 29 krajach.
Cel Finału wspierać można m.in. dorzucając się do puszek wolontariuszy lub Sztabowych Puszek Stacjonarnych bądź wykorzystując rozmaite formy wpłat w kanałach elektronicznych.
Kweście towarzyszy 16. Bieg „Policz się z cukrzycą”.
W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło będzie studio telewizyjne oraz studio koncertowe w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. W planie są koncerty m.in. zespołów Dżem, happysad, IRA, Kwiat Jabłoni, De Mono, LemON, Sorry Boys oraz Piotra Bukartyka.

Od dziś wspierać można cel 30. Finału WOŚP

1 grudnia to start pierwszych form wsparcia celu 30. Finału WOŚP, czyli okulistyki dziecięcej. Od dziś akcję wesprzeć można m.in. uczestnicząc w aukcjach, dokonując wpłaty do eSkarbonek lub wysyłając SMS.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Źródło: Aleksandra Rutkowska, Fundacja WOŚP