Już ponad 7 tysięcy uczestników Biegu „Policz się z cukrzycą”

Spread the love
Uczestnik 15. Biegu “Policz się z cukrzycą”, fot. Łukasz Widziszowski

To już szesnasty Finał WOŚP, któremu towarzyszy Bieg „Policz się z cukrzycą”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca i zebranie środków, na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. Zarejestrowanych zostało już 7280 uczestników biegu, a zapisywać można się do samego dnia Finału, czyli 30 stycznia.

Orkiestra od kilkunastu lat przekonuje, że w zdrowym ciele – zdrowy duch i przy okazji Finału zaprasza do udziału w sportowej akcji, której celem jest wsparcie ciężarnych lub planujących ciążę diabetyczek. Chętni do udziału w akcji, do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który odbędzie się 29 stycznia w południe, lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 24 a 30 stycznia) realizacji 5-kilometrowego dystansu. Dodatkowo uczestnicy mogą wybrać formę aktywności, bo choć „Policz się z cukrzycą” to z założenia bieg, to dystans pokonać można na różne sposoby, np. spacerując.
Zapisów na obie formy biegu dokonywać można na platformie SlotMarket.pl firmy Sport Evolution, która po raz kolejny organizuje wydarzenie wspólnie z WOŚP.
Dowiedz się więcej o Biegu
Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego (opłata minimum 50 zł na uczestnika) otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff, numer startowy i medal. Pakiety dostarczone zostaną na wskazany przez biegacza adres (w przypadku zgłoszeń na bieg wirtualny) oraz będą do odebrania w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu (w przypadku biegu ulicami Warszawy).
Zapisy na 16. Bieg „Policz się z cukrzycą” rozpoczęły się 14 listopada, w Światowym Dniu Walki z Cukrzycą. Na bieg warszawski pakiety można nabywać do 29 stycznia lub wyczerpania miejsc (5000 osób), na bieg wirtualny – do 30 stycznia włącznie.
Dołącz do grupy biegaczy na Facebooku
Wpływy z pakietów startowych z biegu przeznaczane są na zakup pomp insulinowych, z których bezpłatnie korzystać mogą chorujące na cukrzycę kobiety ciężarne i planujące ciążę.

Do tej pory dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” zakupiliśmy 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki naszemu Programowi Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą urodziło się już 2 275 zdrowych dzieci. To oznacza, że każda osoba, która bierze udział w naszym biegu – Wirtualnym lub w Warszawie – nie tylko spędza miło i kolorowo czas, ale także dba o swoje zdrowie i zdrowie tych, którzy dopiero przychodzą na świat. Czy może być coś wspanialszego?

Jurek Owsiak

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych – wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”.

Ewa Chodakowska po raz kolejny gra z WOŚP

Ambasadorką biegu po raz drugi z rzędu jest Ewa Chodakowska, która zachęca do udziału w wydarzeniu swoich obserwatorów.

Lokalne imprezy sportowe

Bieg „Policz się z cukrzycą” to nie tylko główne wydarzenie organizowane przez Fundację WOŚP i bieg wirtualny, ale także mniejsze, lokalne imprezy sportowe, które przygotowują m.in. sztaby w Polsce i na całym świecie. Pod hasłem “Policz się z cukrzycą” zostanie zorganizowanych kilkadziesiąt biegów i innych aktywności sportowych promujących zdrowy styl życia – obecnie przygotowywanych jest ponad 80 imprez tego typu.
Sprawdź, gdzie odbędą się imprezy biegowe

Jeszcze więcej sportowych aktywności

W 30. Finał WOŚP włącza się także Fundacja Pho3nix, która zaprasza szkoły podstawowe do udziału w  ogólnopolskim, międzyszkolnym konkursie na największą liczbę kroków w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Nagrody zdobędzie 20 najaktywniejszych szkół. Dodatkowo każdy zarejestrowany aktywny uczeń to 5 zł od Fundacji Pho3nix na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – cel to wspólnie zebrany 1 milion złotych. Start rywalizacji zaplanowany jest na 24 stycznia.

15. edycja absolutnie rekordowa

15. Bieg „Policz się z cukrzycą”, zorganizowany w ramach ostatniego Finału WOŚP, w związku z pandemią miał jedynie wirtualny format. Okazał się absolutnie wyjątkowy i rekordowy – zapisów dokonało 15 887 biegaczy z 3,5 tysiąca miast nie tylko z Polski, ale również np. USA, Singapuru i Islandii. Łącznie pokonali oni 130 932 km, co przyrównać można do okrążenia prawie 380 tys. boisk piłkarskich bądź… 37-krotnego spaceru wzdłuż granicy Polski.

Zaangażowanie uczestników pozwoliło na zebranie 903 783, 72 PLN, co przekłada się na zakup około 100 takich pomp. To tyle, ile podczas wszystkich zrealizowanych wcześniej edycji biegu łącznie.

Źródło: Fundacja WOSP, Aleksandra Rutkowska