Biedronka i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grają razem!

Spread the love
Jurek Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i pracownicy Biedronki, fot. Dariusz Breś

Największa sieć handlowa w Polsce została jednym ze sponsorów głównych 30. Finału WOŚP, który odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Sieć Biedronka po raz pierwszy od najbliższego, jubileuszowego, Finału angażuje się w największą akcję charytatywną w Polsce. Już wkrótce klienci Biedronki będą mogli kupić specjalne produkty z kolekcji WOŚP, a od połowy grudnia wspierać akcję, dołączając się do zbiórki pieniędzy. Puszki WOŚP od połowy grudnia aż do wielkiego Finału będą stałym elementem w niemal 3200 sklepach sieci Biedronka.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w jednym z najnowocześniejszych sklepów sieci w warszawskim The Hub z udziałem lidera Orkiestry, Jerzego Owsiaka, oraz Prezesa Grupy Jeronimo Martins, Pedro Soaresa dos Santosa. Pracownicy sieci staną się wolontariuszami Orkiestry, jej klienci – darczyńcami, a sieć przekaże darowiznę na rzecz WOŚP podczas Finału zaplanowanego na 30 stycznia 2022 r.

Już od 29 listopada 2021 r. w sprzedaży w sklepach sieci Biedronka znajdą się produkty sygnowane logo WOŚP. Będą one dostępne jedynie w placówkach sieci, a cały dochód ze sprzedaży czapek wesprze 30. Finał WOŚP.

W każdym sklepie sieci Biedronka już od połowy grudnia staną też puszki z logo WOŚP. Znajdą się one w strefach kasowych, dzięki czemu każdy klient dokonujący zakupów w Biedronce – a jest ich ok. 4 mln każdego dnia – będzie mógł podczas codziennych zakupów wesprzeć zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Źródło: WOŚP