Koniec sezonu

Spread the love
Doskonale Państwo wiedzą, że gdybyśmy chcieli podziękować każdej osobie, dzięki której WielkoWiejski Targ mógł się odbyć i miał swój wyjątkowy charakter, to post ten byłby najdłuższym z tekstów na naszym Targowym forum 😊. Dlatego pozwalam sobie podziękować Państwu jednym słowem – Dziękuję, które proszę odnieść do siebie osobiście!
13-spotkań targowych przyniosło wiele nowych doświadczeń, znajomości i przyjaźni. I ta 13-tka okazała się szczęśliwą cyfrą. Mamy nadzieję, że przyniosła ona także znaczącą satysfakcję w tych materialnych aspektach życia.
Przed nami jeszcze spotkanie targowo-świąteczne, czyli kiermasz, który zaplanowany został na 5 grudnia br. Informacje o tym wydarzeniu będą podawane na stronach gminnych oraz na naszym WielkoWiejskim forum FB. Będziemy nadal aktualizowali naszą profilową stronę targową, dlatego prosimy o jej częste odwiedzanie i zapraszanie znajomych do jej polubienia. W najbliższym czasie planujemy na niej przybliżać Państwu informacje dotyczące kooperatyw rolnych.
Podczas ostatniego spotkania redakcja Istota zaprosiła pana Wójta Gminy Wielka Wieś Krzysztofa Wołosa oraz uczestników Targu do przeprowadzenia zabawy, eksperymentu myślowego pt. „A gdyby tak” – czyli próby wyobrażenia sobie kolejnych Targów w przyszłości, tak zorganizowanych, by były dla nas jak najbardziej atrakcyjne. Co wyniknęło z tego eksperymentu? Aż kilkanaście propozycji! Gratulujemy inwencji Panu Wójtowi i Uczestnikom. Niektóre z propozycji znalazło wśród nas wiele uznania.
Dziękujemy za udział w eksperymencie. Oto najciekawsze propozycje:
1. Targ mógłby odbywać się cotygodniowo i rozpoczynać się już od marca, gdy pojawiają się nowalijki.
2. Czas trwania spotkań powinien zostać wydłużony, a z od Świąt Wielkanocnych do Bożego Narodzenia.
3. Dzień Targowy byłby dłuższy, w zależności od pory roku.
4. Komunikacja w dni Targowe byłaby tak zmodyfikowana, by dostęp do Targu był znacząco ułatwiony (…może również mieszkańców sąsiadujących z gminą WW).
4. Nadal wspaniale współpracujmy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, goszcząc na naszym Targu podmioty i przedsiębiorstwa społeczne.
5. Na spotkaniach targowych uzyskujmy więcej informacji o planowanych inwestycjach i prowadzonych programach dla mieszkańców, poprzez bezpośredni kontakt z urzędnikami gminnymi (informacje o życiu Gminy).
6. Raz w miesiącu odbywałyby się pikniki dożynkowe, ekologiczne i inne.
7. Podczas Targu znalazłaby miejsce mała gastronomia z opcją wegańską.
8. Odbywałyby się pokazy np. szkolenia psów.
9. Powstałby w Gminie mały sklepik WielkoWiejski, do którego w ramach kooperatywy wystawcy dostarczaliby swoje produkty.
10. Powstałoby stowarzyszenie „Targ Wielkowiejski”. Pozwoliłoby to na otrzymanie grantów i innych dofinansowań, które wpłynęłyby na rozwój WielkoWiejskiego handlu i promocję Targu w innych regionach np. w Krakowie.
11. Na Targu pojawiłoby się więcej z wegańskiej oferty. Co wydaje się oczywiste😊
12. Tak jak było w poprzednich edycjach Targowych, przeprowadzane byłyby imprezy solidarnościowe, charytatywne.
13. Targ otrzymałby lepsze nagłośnienie. Dziękujemy za tę propozycję!
14. Zostałby zorganizowany dla wystawców wyjazd integracyjny np. do SPA 😊. Doskonały pomysł!
15. Wykłady i prelekcje w ramach marki „Targ WielkoWiejski” odbywałby się też poza placem Targowym.
16. Tuż obok Urzędu Gminy w Szycach, na okolicznych działkach, powstałby stały plac Targowy z parkingiem oraz amfiteatrem. Mogłyby odbywać się tu wszelkie imprezy i wydarzenia kulturalne, okolicznościowe. A targ mógłby być całoroczny! Nie musielibyśmy każdorazowo rozkładać i składać namiotów i stoisk Targowych. Ten pomysł przypadł nam najbardziej do gustu.
O tych pomysłach i jeszcze nowszych będziemy rozmawiać w Państwem w listopadzie! Liczymy na aktywą obecność!
„I to byłby koniec powiedział zaskroniec, przeczytaj od nowa powiedziała sowa” 😊.
Zapraszamy na kolejne sezony targowe!