Wszystko po Krakosku!

Spread the love
Gdyby ktoś zadał pytanie – Gdzie wczoraj było najpiękniej w Małopolsce? Chyba, nikt nie miałby wątpliwości co do odpowiedzi. Oczywiście tym miejscem były Szyce w Gminie Wielka Wieś. Dziewiąte Wielkowiejskie Targi odbyły się w stylizacji regionalnej. Świętowaliśmy Dożynki, które otworzył gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Krzysztof Wołos. Był tradycyjny pokaz wieńców dożynkowych, występy zespołów regionalnych, wszędzie królowały stroje Krakowianek i Krakowian oraz dużo uśmiechu. U pań czerwone korale, kokardy we włosach, a panowie w tradycyjnych czapkach z piórami i, z przypiętymi u pasa pobrzękującymi złotymi kołami. Piękna pogoda wspaniale dopełniła ten dzień i z całą pewnością możemy powiedzieć, że była ona dla nas w tym dniu, niezwykle szczodra w słońce. Przypomnę, że dzień wcześniej padał deszcz, a dziś za oknem ciężkie chmury przysłaniają niebo.
Dziękujemy za przepiękne występy zespołom: Modliczanki, Modlicanie, Tomaszowianie, Szycownianie, Wierzchowianie, Czajowianki, Będkowianie oraz Klubowi Seniora z Wielkiej Wsi. Mogliśmy podziwiać uplecione dożynkowe wieńce przez Zespoły: Giebułtowianie, Modliczanki, Modlicanie, Tomaszowianie, Szycownianie, Wierzchowianie, Czajowianki, Bębło, Będkowianie. Dla pana Jarka wyrazy uznania za muzyczne umiejętności w trakcie przeprowadzanych konkursów. Gratulujemy również odwagi konkursowiczom. Wszystkie ich występy były cudowne.
Stoisko z potrawami regionalnymi przygotował Zespół Bęblanie, a charytatywny Kiermasz Ciast, który obsługiwał zespół Białokościelanki, odbywał się na rzecz mieszkańca naszej gminy, pana Grzegorza. Serdecznie dziękujemy. Równie gorąco dziękujemy osobom, które przygotowały dary kiermaszowe i tym, którzy hojnie je kupowali. Dziękujemy za gminną solidarność, ona najlepiej opisuje naszą wspólnotę!
Dziękujemy wszystkim wystawcom za wspaniałe towary, po które chętnie sięgali nasi targowi goście.
Dziękuję pani Ani za wyszydełkowanie pięknego karpia.
Tyle bojcowania, nie będę już ćmić po próżnicy, tylko zapraszam do oglądania zdjęć. Najlepiej przy drożdżówce wegańskiej popitej krachlą. Wszystko po Krakosku 😊