Spread the love

Tysiące lat temu człowiek udomowił niektóre zwierzęta. Wykorzystywał je do pomocy w codziennych zadaniach i traktował jako źródło pożywienia. Z czasem, towarzystwo niektórych zwierząt zaczęło nabierać na znaczeniu. W ten oto sposób, ludzie podzielili zwierzęta na te do kochania i te do jedzenia. Zjawisko to jest znane jako gatunkowizm. W chwili obecnej, na świecie istnieje około 70  miliardów zwierząt zwanych „hodowlanymi”.
Dzięki procesom selektywnej hodowli zostały „stworzone” w jednym konkretnym celu – aby zostać źródłem naszego pokarmu. Są one nierzadko bardziej inteligentne od psów i kotów, które w odróżnieniu od nich służą do kochania i obdarzania ciepłymi emocjami.Płaczu i krzyku zwierząt zamkniętych w ubojniach, farmach i hodowlach nie chce słyszeć nikt. Celowo odbieramy im godność i umniejszamy ich emocjonalność, gdyż łatwiej jest się zdystansować i traktować je przedmiotowo.
4 września tego roku staniemy się głosem tych zwierząt. Niesłyszanych ofiar codziennych, ludzkich wyborów. Wychodząc z założenia, że zwierzęta nie istnieją po to, aby służyć, gdyż nie są nam nic winne, zapraszamy wszystkich do walki o ich wyzwolenie. Jesteśmy aktywistami za całej Polski, którzy na co dzień poprzez szereg różnych działań walczą z niewolnictwem, wyzyskiem i dyskryminacją. Naszym najważniejszym celem jest edukacja i uświadomienie ludzi, że 3. dekadzie XXI wieku można żyć bez wykorzystywania zwierząt.
Ten Marsz nie jest walką o nasze prawa – idziemy, aby mówić o INNYCH czujących zwierzętach, które miały nieszczęście urodzić się w innych ciałach niż nasze, przez co są wykorzystywane, krzywdzone i zabijane – a wszystko pod pretekstem „osobistego wyboru”. Jeżeli tak jak my, uważacie, że to niesprawiedliwie, nie pozwólcie, aby inni walczyli o słuszną sprawę bez Waszego udziału.
Marsz ruszy spod pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, następnie z ronda Romana Dmowskiego uda się Alejami Jerozolimskimi w kierunku ronda Charles’a de Gaulle’a, gdzie zawróci, w kierunku ronda Romana Dmowskiego, a następnie ulicami Marszałkowską i Senatorską zakończy się na Placu Zamkowym.
W trakcie Marszu przemawiać będą osobistości ze świata nauki, które opowiedzą o tym, dlaczego zwierzętom hodowlanym należy zwrócić ich wrodzoną godność. Marsz zostanie otwarty przez Europosłankę dr Sylwię Spurek.
Bądźcie z nami 4 września w Warszawie. Startujemy o 12:00!
Organizatorzy Marszu Wyzwolenia Zwierząt 2021.