Posłuchajcie

Spread the love
W Dworkowym radiu Jazzkultury podczas programu Doroty Halberdy pt. „Cząstki elementarne” opowiadałem o nowym projekcie – Manifeście Wegańskim. Przyrównałem w nim Filozofię wegańską do bezmasowej cząstki elementarnej, która przelatując przez nasze serca, pole miłości nabiera tę masę, stając się kulturą wegańską…
W naszym zespole o Manifeście Wegańskim, każdy z nas będzie opowiadał trochę inaczej. Taki jest nasz wspaniały, różnorodny Świat😊! Profesorka Joanna Hańderek oprze swoje wypowiedzi na zdobyczach cywilizacji: Filozofii, etyki i kultury. Nic dziwnego, jest wykładowczynią właśnie tych dziedzin na Uniwersytecie Jagiellońskim. Profesor Marcin Urbaniak zapewne odniesie się do treści Manifestu Wegańskiego na podstawie naukowo-badawczej, gdyż jest wykładowcą kognitywistki, umysłowości zwierząt oraz filozofem, etykiem i eko-edukatorem na Uniwersytecie Pedagogicznym. I zapewne będzie to ateistyczna wizja😊. Profesorka Barbara Niedźwiedzka zapewne będzie mówić o Manifeście, patrząc na chrześcijańskie aspekty filozofii i kultury… Co powie Darek Gzyra? 😊 Manifest Wegański to Cudowna różnorodność. Bogactwo przekazu – murowane. W zespole jest sporo osób! Czekamy też na Was i Wasze spojrzenie na weganizm, wegetarianizm. Będziemy się spotykać co miesiąc w Dworku Białoprądnickim w pierwsze środy miesiąca o 18-stej, by rozmawiać, dyskutować, polemizować, nawet się spierać. Ubogacać się wzajemnie i zmieniać. Tworzyć „Kulturę wegańską”.
A w audycji umówiłem, że pierwsze litery wyrazów w nazwie nowego ruchu społeczno-kulturalnego zaczynają się od dużych liter „M” i „W”, a oznaczają kolejno Miłość i Weganizm. To Stałye wartości Manifestu Wegańskiego. Jeżeli chcecie posłuchać tego, co powiedziało moje aktywistyczne serce. Zapraszam do odsłuchania powtórki programu dziś o godzinie 17.00. Mój chaos w wypowiedziach – zapewniony 😊. Linki w poście Doroty Halberda, której serdecznie dziękuję za zaproszenie do audycji. Przypominam, że Manifest Wegański – świętując, odpalamy 10 października na Rynku Krakowskim, tuż po hejnale. Zapraszam z serca!