Spread the love
Dziś ponad dwie godziny trwały rozmowy w Urzędzie Gmina Wielka Wieś z udziałem wójta Karola Tucharza oraz głównej specjalistki ds. promocji i rozwoju Joanny Zając oraz naszej redakcji Istota. Tematami rozmów były pomysły dotyczące rozwoju i wspierania lokalnego handlu i jego “sieciowania” oraz promocji regionu w ramach odbywających się Wielkowiejski Targ. Nasza “burza mózgów” przyniosła wiele pomysłów, mających potencjał zostać projektami, które mogą być w najbliższym okresie zrealizowane.
Serdecznie zapraszamy na kolejny Targ Wielkowiejski podczas którego będziemy przeprowadzać rozmowy, przy naszym redakcyjnym, zielonym stoliczku. Rozmowy i dyskusje dotyczyć będą głównie szeroko pojętych kooperatyw.
Na zdjęciu premierowo prezentujemy gest promującym Wielką Wieś. Będziemy go ćwiczyć na kolejnym spotkaniu Targowym 😉
Korzystając z okazji zapraszamy Wszystkich w najbliższą niedzielę do Doliny Prądnika na wydarzenie BIG JUMP, by zamanifestować potrzebę ochrony przyrody.
BIG JUMP odbędzie się 11 lipca (niedziela) o godzinie 15.00 w Dolinie Prądnika leżącej na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego. Ta europejska akcja polega na tym, by wejść do wody w najbliższej okolicy, a przynajmniej zanurzyć w niej dłonie czy stopy! Pokazując, że zależy nam ochronie polskich rzek i innych akwenów. Dolina Prądnika jest doskonałym miejscem, by zamanifestować potrzebę jej ochrony.
Wydarzenie jest organizowane przez Klub Gaja, Koalicję Ratujmy Rzeki, WWF Polska i kolektyw Siostry Rzeki. Wejściu do rzeki Prądnik będzie patronować Obywatelska inicjatywa Ocal Dolinę Prądnika oraz Magazyn Istota. Serdecznie dziękujemy na wsparcie wydarzenia przez Gminę Wielka Wieś i panią Sołtys Sołectwa Prądnik Korzkiewski.
Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy w Dolince pod domem na skale od godzinie 14.30 (skrzyżowanie ulicy Pstrągowej i Pod Moroniem).
Przeczytajcie więcej o Big Jump: http://www.klubgaja.pl/news/1282
Przyjdziecie chronić nasze najcenniejsze skarby przyrody?