“festiwal równości”

Spread the love
Żyjemy w czasach pełnych napięć i nierówności. Wprawdzie w XX wieku doczekaliśmy się rozwoju Praw Człowieka, szeregu ustaw i konwencji gwarantujących m.in. równość płci ciągle jednak nierówności społeczne, język nienawiści, czy asymetryczność społeczna stanowią problemy i zagrożenia zarówno dla naszej demokracji, równości jak i wolności obywatelskiej. Ciągle równość pomiędzy mężczyzną i kobietą jest równością na papierze i nie ma realnego charakteru.
By zaistniała faktyczna równość potrzebna jest praca oraz rozwijanie idei równościowych oraz budowanie narzędzi inkluzji wykluczonych – stąd idea naszego festiwalu.
„Festiwal równości” ma na celu propagowanie idei inkluzji, dobrej mowy, ukazywanie i umacnianie wzorców współpracy i działania na rzecz innych oraz na rzecz realnej równości pomiędzy kobietami i mężczyznami. Celem jest także umacnianie pozytywnych równościowych wzorców pracy społecznej, aktywistycznej oraz wspólnotowej siły, ukazanie wagi implementowania na co dzień praw człowieka i obywatelskich wolności.
Festiwal jest kontynuacją i jednocześnie zwieńczeniem cyklu spotkań „Horyzonty równości” organizowanych od marca do maja tego roku przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i „Kulturę wykluczenia?”.
Zapraszamy do oglądania zdjęć festiwalowych w galerii
Fotografie