Spacerem przez Pogórze „O CZYM MÓWIĄ SKAŁY”

Spread the love
30.05 br. NIEDZIELA o 14:30

Na co?
Spacer edukacyjny z elementami animacji dla dzieci i dorosłych w Rezerwacie „Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach”. Przewidziane zostały upominki dla uczestników grywalizacji.
O czym?
Wśród skał posłuchamy opowieści o tym jak dzieje Skamieniałego Miasta łącza legendy, anegdoty i fascynującą historie ochrony przyrody tego miejsca.
Dla kogo?
Spacer kierowany jest do dzieci i ich opiekunów – serdecznie zapraszamy całe rodziny. Liczba miejsc ograniczona; w spacerze weźmie udział pierwsze 25 osób, które zgłoszą się przed rozpoczęciem w miejscu zbiórki (przewodnik będzie czekał 20 minut przed wskazanym czasem rozpoczęcia). Udział w spacerze jest bezpłatny. Osoby, które zapiszą swój udział w spacerze zostaną zwolnione z opłaty za korzystanie z infrastruktury rezerwatu dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.
Kiedy i gdzie?
W dniu 30 maja (niedziela), zbiórka o godzinie 14.30 przy bramie do rezerwatu (dolny parking przy ul. Krynickiej). 20 minut przed tą godziną będzie uruchomiona lista zapisów na spacer (maksymalna ilość uczestników to 25 osób). Spacer będzie trwał około 1,5-2 godziny.
Z kim?
Wojciech Sanek: edukator w Zespole Parków Krajobrazowych i przewodnik Muzeum Przyrodniczego w Cieżkowicach
Organizatorzy:
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego & Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice
Bezpieczeństwo
W razie zaostrzenia wymogów sanitarnych oraz wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych spacer zostanie odwołany. Na miejscu zbiórki oraz podczas spaceru wymaga się stosowanie aktualnych przepisów sanitarnych. Rodzice/opiekunowie osób nieletnich zobowiązani będą do podpisania oświadczenia o odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich podopiecznych podczas spaceru.
Kontakt: pytania w sprawie spaceru prosimy kierować na adres: w.sanek@zpkwm.pl
EkoMałopolska Centrum Gmina

https://www.facebook.com/events/272971184325887