Wielkowiejski Targ 2021 r.

Spread the love
Wszystkim wystawcom biorącym udział w II sezonie Targu Wielkowiejskiego – Serdecznie Dziękujemy. Dzięki Wam mieliśmy możliwość zaopatrzenia się w świeże i zdrowe produkty regionalne, dostępne w bardzo bogatej owocowej i warzywnej ofercie. Mogliśmy do woli przebierać w różnych kombinacjach smakowych przetworów. Kupić świeże tradycyjne pieczywo lub to o ziołowym smaku. Miody, mleko i sery były dostępne w różnych wariantach smakowych. Weganie i nie tylko, wybierali w ciastach, przekąskach oraz daniach głównych.
Z powodu obostrzeń covidowych, dzisiaj nie mogliśmy jeszcze jeść na miejscu domowych ciast, pierogów czy krokietów, tylko te wybrane kosztować później w domach. Mamy jednak nadzieję, że już w trakcie kolejnego spotkania 22 maja, będziemy cieszyć się taką możliwością.
Targ obfitował także w artykuły rzemiosła ludowego, rękodzieła oraz innych prac artystycznych. Można było dziś kupić kartki okolicznościowe, drewnianą biżuterię, ceramikę, ręcznie szyte maskotki, odzież i wiele innych cudownych i praktycznych rzeczy. Tych zerowestowych również.
Podczas Targu odbyły się warsztaty plastyczne nawiązujące do wydanej kilka lat temu “ekologicznej” Encykliki Laudato SI’.
Było to też miejsce spotkań społecznych, ekologicznych oraz wspierających osoby z niepełnosprawnościami.
Bardzo dziękujemy mieszkańcom Gminy i gościom, którzy zdecydowali się nas odwiedzić i zakupami wspierać lokalny handel.
Targ nie odbyłby się, gdyby nie inicjatywa Gminy Wielka Wieś. I Wspaniałego, zaangażowanego zespołu, który poświecił wiele swojego czasu, wiedzy i zadbał o doskonałą oprawę Targu, oraz strażaków nas wspierających.
Szczególnie chcielibyśmy podziękować Wszystkim za uśmiech i interesujące rozmowy, których nam wszystkim brakuje…
Z przyjemnością w następnych postach, będziemy pisać o wystawcach i asortymencie.
rys. Janusz Bończak