Infrastruktura w Gminie

Spread the love
Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Wójta Gminy Krzysztofa Wołosa z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, na którym omówione zostały sprawy z zakresu infrastruktury. 🚌🚗💦 W spotkaniu uczestniczyli również Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka Małopolska, Starosta Krakowski Wojciech Pałka, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj, Powiat Krakowski.
Wójt przybliżył Ministrowi stanowisko gminy w zakresie koncepcji budowy zbiornika przeciwpowodziowego w Prądniku Korzkiewskim, poinformował, że wraz z gminami Sułoszowa oraz Skała (Miasto i Gmina Skała) pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem.
Jak dodaje Wójt – głównym celem samorządowego opracowania jest kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe terenów na całej długości rzeki Prądnik, w takich lokalizacjach, które faktycznie chroniłyby mieszkańców naszych gmin przed podtopieniami oraz nie były tak inwazyjne w cenne przyrodniczo tereny OPN-u.
Omawiano również postępy prac w zakresie inwestycji drogowych na DK94 oraz Północnej Obwodnicy Krakowa, jak też gminnej inwestycji drogowej dofinansowanej w ramach Rządowego Programu Inwestycji Samorządowych – modernizacja ul. Słowiańskiej oraz ul. Na Brzezie w Modlniczce.