Poezja, sukienki i kwiaty | Beata Anna Symołon

Spread the love

Poprowadziła ponad 550 spotkań poetyckich pod nazwą SABAS. Kocha poezję, teatr, filozofię oraz sukienki… Ma ich w domu ponad sto w pięciu szafach. Obok książek i sukienek miejsce w jej domu zajmują jeszcze kwiaty. Tym razem role się odwrócą i to ona będzie odpowiadała na pytania prowadzącej Renaty Głowackiej w programie “Świat na głowie”. Na premierę odcinka z Beatą Anną Symołon w roli głównej zapraszamy w piątek, 23 kwietnia 2021r. o godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV.
Z wykształcenia jest teatrolożką, ukończyła Uniwersytet Jagielloński. Animatorka działań kulturalnych, filozofka, krytyk sztuki, redaktorka, w końcu pomysłodawczyni i prowadząca SABAS – spotkania literackie, które od 2010 roku goszczą na kulturalnej mapie Krakowa, a od niedawna nieograniczone czasem i przestrzenią również w sieci.
W swoim salonie Salonie Artystycznym Beata Anna Symołon gościła już dziesiątki poetów, pisarzy i krytyków, malarzy, grafików, muzyków i wokalistów, aktorów… Integruje różne środowiska twórcze poprzez dążenie do synkretyzmu prezentowanych utworów i prac.
W rozmowie z Renatą Głowacką wyjaśni nam co oznacza nazwa SABAS, co ją łączy z Różewiczem, ile wierszy w życiu przeczytała i który jest ulubiony oraz opowie jak przygotować się do setek spotkań z artystami i jak pandemia wpłynęła na zasięgi jej salonu artystycznego.