INTEGRACJA SENSORYCZNA W PIGUŁCE – NOWOŚĆ!

Spread the love

W ramach “Strefy Rodzica online” CK Dworek Białoprądnicki rozpoczynanowy cykl wykładów dla rodziców małych dzieci z zakresu terapii integracji sensorycznej (SI). W skrócie, SI to porządkowanie przez mózg informacji odbieranych przez zmysły. Każde spotkanie poruszy inny moduł. Rodzice będą mogli dowiedzieć się czym jest integracja sensoryczna, jakie są przyczyny zaburzeń i czy można zapobiegać tym problemom.

Wykłady będą cenne dla każdego rodzica, nawet wówczas, gdy wydaje nam się, że rozwój dziecka następuje w pełni prawidłowo. Zaburzenia SI to trudności, z którymi maluch przychodzi na świat. Z czasem stają się coraz bardziej widoczne, rosną wraz z dzieckiem, są podłożem kolejnych trudności. Terapeutka będzie przybliżać objawy zaburzeń integracji sensorycznej, wskazywać na co szczególnie zwrócić uwagę oraz podpowiadać jak w domowych warunkach wspierać dzieci w zakresie integracji. Niestety, często problemy z SI wyłapywane są dopiero na etapie wczesnoszkolnym, kiedy pojawiają się pierwsze problemy z nauką, czy zachowaniem. Wiedząc, na co zwrócić uwagę, rodzic będzie mógł zauważyć niepokojące sygnały dużo wcześniej i podjąć odpowiednie działania. Podczas spotkań nie zabraknie konkretnych wskazówek do pracy i zabawy z dziećmi oraz gotowych pomysłów na zaaranżowanie domowej przestrzeni.

Spotkania będą nagrywane w formie przystępnego wykładu i możliwe do ponownego zobaczenia. Prowadząca będzie bazować na wcześniej przygotowanej prezentacji, aby rodzice mogli również wzrokowo przyswoić wiedzę.

Wykłady poprowadzi Katarzyna Piekarczyk – pedagog rodzinna, terapeuta integracji sensorycznej, trener Treningu Umiejętności Społecznych. Współzałożycielka krakowskiej Famigi w której prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lata, spotkania i wykłady dla rodziców. Instruktor zajęć: Sensoplastyka® i Smyko-Multisensoryka® oraz animator zabawy. Autorka i realizatorka edukacyjnych programów dla szkół i przedszkoli oraz dzieci w wieku 0-3 lata. Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Mama dwójki dzieci.

Dołącz do Strefy Rodzica ONLINE!

Spotkania ponownie odbywają się w ramach zamkniętej grupy na portalu Facebook. By do niej dołączyć, oprócz tradycyjnej prośby o dołączenie, należy dokonać zapisu przez nasz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, wybierając zajęcia „Strefa Rodzica online”. Proszę podawać dane swoje, nie dziecka. Administrator, po potwierdzeniu otrzymania formularza, zaakceptuje wówczas prośbę o dołączenie do grupy. Jeśli dane na FB są inne niż podane w formularzu (np. pseudonim), prosimy o taką informację.

Osoby już należące do grupy, nie muszą dokonywać ponownego zapisu.

Więcej informacji o Strefie Rodzica oraz program spotkań znajduje się TUTAJ.