Horyzonty Równości

Spread the love
Bardzo serdecznie Państwa zapraszam na kolejną, dzisiejszą (14 kwietnia) odsłonę “Horyzontów równości”.
https://www.facebook.com/events/1188040688304314/
Dzięki Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki”, prowadzącej spotkania Dorocie Halberdzie oraz “Kultury wykluczenia?” i prof. Joannie Hańderek, możemy być świadkami niezwykłych warsztatów, wykładów i webinariów, które przeprowadzają nas przez sekrety i problemy naszych społecznych relacji. Podczas tego festiwalu równości, rozmawialiśmy już o języku wykluczającym i sposobach poszukiwania dobrych metod komunikacji. Bardzo dziękuję pani profesorce Joannie Hańderek za “otwierający oczy”, mądry wykład o języku, który wyklucza. Byliśmy również świadkami niezwykłej artystycznej podróży przez życie Cecylii Malik, która „płynąc rzekami i wchodząc na drzewa” – przedstawiła nam swoją “Sztukę w akcji”. Lena Sarnowska opowiadała o wykluczonych osobach transpłciowych oraz uprzedmiotowieniu języka w odniesieniu do osób nie mieszczących się w heteroseksualnych normach (więcej na ten temat możecie przeczytać na naszej stronie www.istota.info). Doskonały, zapadający w pamięć, wywiad nauczyciela młodzieży Dawida Lipki, który mówił o stygmatyzowaniu „inności” w szkołach, w kontekście LGBT. Wykład ten szczególnie dedykuję osobom, które pracują z młodzieżą! O tym „Jak rozpoznać przemoc” rozmawialiśmy z Andrzejem Dominiczakiem. Niezwykle wciągająca i interesująca pogadanka o problemach związanych z relacjami przemocowymi. Mam wielką nadzieją, że będziemy kontynuować tę rozmowę, gdyż temat jest bardzo rozległy, wieloaspektowy i bardzo potrzebny w aktualnej sytuacji.
Ostatnie spotkanie – warsztaty prowadzili: Daria Salwerowicz i Krzysztof Hankus. Szczególnie cieszę się, że mogłem przysłuchiwać się prowadzącym i uczestnikom warsztatów, ponieważ temat oddolnej działalności społecznej i lokalnego aktywizmu jest mi bardzo bliski. Zapraszam do oglądania już zarejestrowanych spotkań. Wszystkie są dostępne (Więcej na ten temat możecie przeczytać na naszej stronie www.istota.info).
Dziś (14 kwietnia) Zuzanna Dańko będzie mówić w swoim wykładzie o podziałach w rodzinie i mowie nienawiści wśród najbliższych. Zapraszam!
A przed nami spotkania (wg kolejności spotkań) z: Dariuszem Gzyrą, Marcinem Urbaniakiem, Natalią Michną, Radosławem Czarneckim, Agnieszką Trelą oraz Elźbietą Baster-Żelichowską. Magazyn „Istota” patronuje tym wspaniałym wydarzeniom. Dziękujemy za tę możliwość.