Kwota deklarowana już na koncie 29. Finału WOŚP

Spread the love
Kwota deklarowana 29. Finału, fot. Marcin Zieliński

127 495 626 złotych to kwota, którą Fundacja WOŚP zadeklarowała 31 stycznia, czyli w dniu Finału. Celem tegorocznej zbiórki jest laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Ostateczny wynik orkiestrowego grania zostanie przedstawiony 29 marca.

Święto koloru i pozytywnej energii
Finałowe granie łączy społeczeństwo, Fundacja WOŚP ma najwyższe wśród organizacji pozarządowych zaufanie – 84%. WOŚP kojarzy się Polakom z pomocą i wsparciem, a także dobrą atmosferą, otwartością na ludzi i wspólnotą. Te emocje przekładają się na szczodrość i okazywane wsparcie. W tym roku finałowe konto można było zasilić za pomocą ponad 20 różnych form zbiórki.
Drodzy Rodacy, potrafimy być ze sobą w niezwykle serdecznej i przyjemnej atmosferze, aby budując nasze wzajemne, przyjacielskie relacje tworzyć także niezwykle policzalną i bardzo skuteczną pomoc potrzebującym. Wznieśliśmy się ponad wszystkie podziały – mało – mogliśmy tej styczniowej niedzieli choć na moment wyciszyć wszelkie spory i polskie kłótnie, aby stworzyć najpiękniejszą, grającą już od 29 lat orkiestrę na świecie. To już jest wielkie zwycięstwo i powód do ogromnej dumy dla Polaków i Rodaków, którzy w najbardziej nieprawdopodobnych zakątkach kuli ziemskiej grali z Fundacją. Czapki z głów, Moi Drodzy, wielkie dzięki! A my już jesteśmy w ogromnym wirze pracy, aby przygotować się do kolejnych, wielkich zakupów. Słońce na finale, słońce dzisiejszego dnia. Dobre anioły są z nami!
– Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP
Czym jest kwota deklarowana?
Kwota deklarowana to suma kwot szacunkowych od Sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów.
Jeszcze możesz wesprzeć cel 29. Finału?
Oficjalne ogłoszenie wyniku odbędzie się 29 marca, a ostatnie zbiórki trwają do końca lutego. Na tydzień przed zamknięciem wszystkich form wpłat, na finałowym koncie znalazła się już kwota deklarowana. Osoby, które chcą wesprzeć cel 29. Finału mogą wpłacać za pomocą zbiórek na Facebooku, Blik-a na numer 575 29 29 29 oraz strony internetowej Fundacji wplacam.wosp.org.pl.
Źródło: WOŚP