Gramy dla dzieci!

Spread the love

Już gra Świąteczna Orkiestra w Collegium Śniadeckiego UJ przy ulicy Kopernika 27 w Krakowie. I  już dziś Wszystkich serdecznie zapraszam do odwiedzenia tego miejsca w niedzielę, by szczodrze wesprzeć potrzebujące osoby.  Pieniądze zebrane w 29Finale WOŚP zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Więcej informacji: www.ospkrakow.info

Jutro od godziny 9.00 rano do naszego sztabu zaczną przychodzić wolontariusze. Będą odbierać swoje identyfikatory, puszki i serduszka oraz inne rzeczy, które dziś dla nich w naszym sztabie WOŚP przygotowywaliśmy. Są to między innymi maseczki, rękawiczki i odpowiednie żele do rąk. Pomogą im bezpiecznie prowadzić wolontariat. Przychodzić również będą właściciele puszek tzw. stacjonarnych, czyli tych, już od połowy grudnia ub.r. ulokowanych w różnych firmach. Zebrane datki z tych puszek będą przeliczane. To są nasze pierwsze świąteczne przychody – powiedziała szefowa sztabu pani Ewa Olejarczyk.
Na moją prośbę, artystka malarka Aliszja Krysztofiak udekorowała moją gitarę, by uwiecznić fakt, że dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy już po raz 20-sty. Z przodu gitary namalowane są trzy loga wydarzenia, które towarzyszyły nam i zmieniały się z biegiem lat. A z tyłu namalowała piękną panoramę Krakowa z widoczną rzeźbą Wawelskiego Smoka oraz napisem – Gramy z radością – WOŚP Kraków – zaprezentowała gitarę pani Maria z synem, wolontariuszka sztabowa grająca od 9-lat.

 

Na zdjęciu Tata Tomek z synem Patrykiem, który chce pomóc chorym dzieciom, gdyż kiedyś i on taką pomoc otrzymał. Wspomina szpitalne łóżko na którym leżał  –  całe w „serduszkowych” naklejkach.